aktualności

Mata na gali Bestsellerów Empiku 2021: marihuana - cała Polska jest w niej zakochana

2022-02-17 07:30:00 Inga

Wczoraj Mata odebrał nagrodę na gali Bestsellerów Empiku 2021 za najpopularniejszy rapowy album minionego roku "Młody Matczak". Podczas wydarzenia, młody artysta zabrał głos w sprawie zatrzymania go za posiadanie 1,5 grama marihuany i zapowiedział walkę o  depenalizację  konopi w Polsce.

Gala Bestsellerów Empiku 2021
Gala Bestsellerów Empiku 2021

Mata w trakcie swojej kariery, w ciągu 4 lat wydał dwa albumy: 100 dni do matury oraz Młody Matczak. Na krążkach znalazły się takie hity, jak Patointeligencja, Kiss tam (podryw roku), 100 dni do matury czy Papuga. Artysta współpracował także z takimi raperami jak Quebo i Malik Montana.

Podczas tegorocznego rozdania Bestsellerów Empiku 2021 Mata został wyróżniony statuetką w kategorii rap & hip-hop za album "Młody Matczak". Raper wszedł na scenę jako jego alter ego SKUTE BOBO i zdementował plotki, jakoby ostatnie zatrzymanie artysty przez policję było akcją promocyjną, jak uważało wiele osób.

Skończyłem pracę, pojechałem z kolegami na piłkę, chcieliśmy się wyluzować i złapali nas panowie policjanci. Chciałem zdementować te plotki, ale też powiedzieć [...] marihuana - cała Polska jest w niej zakochana, chciałem powiedzieć, że w związku z tą sytuacją, z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i tak naprawdę rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku - powiedział podczas wystąpienia na gali Mata.

Mata apelował, aby do akcji przyłączyli się nie tylko fani jego muzyki, ale fani wolnej muzyki w ogóle. Artur Rojek i Vito Bambino zadeklarowali, że będą wspierać starania Maty o zmianę prawa.

źródło: Empik, Instagram

Całą galę Bestsellerów Empiku 2021 można obejrzeć na oficjalnym kanale youtube sklepów Empik.

O zatrzymaniu Maty pisaliśmy w artykule Raper Mata zatrzymany za posiadanie 1,5 g marihuany.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ