aktualności

Raper Mata zatrzymany za posiadanie 1,5 g marihuany

2022-01-28 12:24:10 redakcja@erakonopi.pl

Znany raper Mata został zatrzymany w czwartek wieczorem za posiadanie marihuany - podaje radio RMF FM. Znaleziono u niego 1,5 g konopi indyjskich. Noc spędził w policyjnej izbie, a w piątek ma być przesłuchiwany. 


Mata - zrzut ekranu z teledysku Patointeligencja - youtube
Mata - zrzut ekranu z teledysku Patointeligencja - youtube

Raper, wraz z kolegą, został zatrzymany w czwartek około północy na ul. Okolskiej w Warszawie.

Z informacji policji wynika, że młodzi mężczyźni na widok policyjnego patrolu przyspieszyli kroku, co wzbudziło czujność policjantów. Dobrowolnie wyjęli z kurtek woreczki z zawartością "brunatno-zielonego suszu o woni zbliżonej do marihuany". Mata miał mieć przy sobie 1,5 g marihuany, a jego towarzysz - 0,5 g. Obaj spędzili noc w policyjnej izbie.  W piątek mają być przesłuchani i usłyszeć zarzuty. Po czynnościach prawdopodobnie zostaną zwolnieni do domu - cytujemy za RMF FM.  

Warto dodać, że marihuana nie jest już na liście twardych narkotyków od grudnia 2020 roku Marihuana usunięta przez ONZ z listy najgroźniejszych narkotyków.    Coraz więcej prawników, prokuratorów i sędziów rozumie  ten status. 

 

Co mówi o nieznacznej ilości marihuany jeden z najbardziej znanych w branży konopnej prawników -  Stelios Alewras - w podcaście Otwieramy Oczy

wyróżniłbym takie 3 umowne orzecznicze progi: 1) to 1 gram; 2) 5 gramów; 3) 30 gramów (...)

Jeśli osoba się przyzna i powie, że to było na własny użytek i wnosi o umorzenie, że ta sprawa zostanie umorzona - do 1 grama. 5 gramów wskazuję na podstawie mojej praktyki. Szczególnie w Warszawie mogę powiedzieć, że dosyć często udaje się umorzyć ilości między 1 a 5 gramów bez argumentacji i konieczności posiłkowania się dokumentacją medyczną. Po prostu na podstawie 6J2A. Próg 30 gramów tak jak wskazałem jest to umowny próg znacznej ilości, gdyż zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego.

 

Mata - to artystyczny pseudonim Michała Matczaka, który jako twórca tekstów i raper zasłynął utworem "Patointeligencja".

Utwór opowiada o dzieciach z tzw. dobrych domów, które nadużywają alkoholu, narkotyków i mają emocjonalne problemy. Utwór był szeroko dyskutowany w mediach. Mata wydał już dwie płyty, ktore zdobyły status diamentowych. 

Prywatnie Mata jest synem znanego profesora prawa - Marcina Matczaka. Ostatnio głośno w mediach o SMS-ie, który miał  powiadamiać profesora o śmierci syna (właśnie Mata), a został wysłany z numeru telefonu należącego do infolinii CBA. 

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ