aktualności

Znany aktor z zarzutami za prowadzenie po marihuanie

2023-03-10 15:23:05 red.

Znany polski aktor Antoni Królikowski został w czwartek przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

W lutym br. Antoni Królikowski został zatrzymany przez patrol policji do kontroli drogowej. Narkotest wykazał, że 34-latek jest pod wpływem środków odurzających. Został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV. Pisaliśmy o tym: https://erakonopi.pl/znany-polski-aktor-zatrzymany-do-kontroli-przez-policje-narkotest-wykryl-thc,1020

9 marca aktor został przesłuchany na komendzie. Królikowskiemu postawiono jeden zarzut - kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu. Te związki znajdują się w konopiach indyjskich. Aktor od dawna tłumaczy, że zażywa medyczną marihuanę, bo choruje na stwardnienie rozsiane. 

-  W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi - wyjaśniał aktor.

Oskarżony nie przyznał się do winy.

Zgodnie z prawem siadając za kierownicę, nie można korzystać z marihuany leczniczej. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi nawet do 2 lat więzienia.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ