Ludzie

Znany polski aktor zatrzymany do kontroli przez policję. "Narkotest wykrył THC"

2023-02-20 11:57:39 red.

Antoni Królikowski został w sobotę zatrzymany przez policję. Narkotest wykazał, że 34-latek jest pod wpływem środków odurzających. - Narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie - wyjaśnia aktor.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

W sobotę media obiegła informacja o zatrzymaniu Antoniego Królikowskiego. Do zdarzenia doszło po godzinie 16 w Warszawie. Jak informowano, istniały "uzasadnione powody, żeby uznać, że może to być osoba w stanie nietrzeźwości". Aktor początkowo został zbadany alkomatem, który wykazał, że jest trzeźwy. Następnie przeprowadzono test na obecność narkotyków - ten wyszedł pozytywnie. 34-latek został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Specjaliści techniczni sprawdzili też auto aktora. Nie znaleziono w nim narkotyków.

Sam Królikowski odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych.

Do zatrzymania doszło około 16 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopii. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie - wyjaśnia Antoni Królikowski.

Zgodnie z prawem siadając za kierownicę, nie można korzystać z marihuany leczniczej. Po prostu trzeba założyć, że podczas leczenia oraz kilka tygodni po jego zakończeniu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ