biznes & prawo

W tym stanie USA zalegalizowano posiadanie marihuany rekreacyjnej

2023-05-25 10:30:00 red.

Delaware stało się 22. stanem USA, który zalegalizował posiadanie i sprzedaż marihuany rekreacyjnej. Od 2015 marihuana była już zdekryminalizowana, a za jej posiadanie groziła jedynie studolarowa grzywna. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Gubernator stanu Delaware, John Carney, ogłosił, że zezwoli na legalizację i sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, pomimo swoich obaw. Tym samym Delaware staje się 22. stanem, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych.

Delaware wprowadzi dwa projekty ustaw, które nie będą wymagały podpisu Gubernatora, aby usunąć wszystkie wcześniejsze wyroki na szczeblu stanowym za posiadanie marihuany oraz stworzyć uregulowany rynek sprzedaży marihuany rekreacyjnej.

Konopne ustawy House Bill 1 i House Bill 2 ustanawiają ramy prawne dla produkcji i sprzedaży marihuany rekreacyjnej w stanie Delaware.

Ustawa nr 1 zezwala osobom, które ukończyły 21 lat, na posiadanie, używanie, zakup i dzielenie się marihuaną, ale z limitem posiadania do 28 gramów. Jednak dzielenie się marihuaną w zamian za inne przedmioty jest niedozwolone. Uprawianie marihuany i spożywanie jej w miejscach publicznych będzie nadal zabronione. Osoby poniżej 21 roku życia, które złamią to prawo, mogą zostać ukarane grzywną do 100 dolarów za pierwsze przewinienie, ale policja ma możliwość wystawienia mandatu zamiast grzywny.

Ustawa nr 2 wprowadza uregulowany system rynku marihuany dla dorosłych, nadzorowany przez Agencję ds. Alkoholu i Wyrobów Tytoniowych oraz nowe Biuro Komisarza ds. Kontroli Marihuany.

Agencja może zatwierdzić do 30 licencji na sprzedaż detaliczną, 30 licencji na produkcję, 60 licencji na uprawę oraz 5 licencji na badania w ciągu pierwszych 16 miesięcy.

Ustawa przewiduje przekazanie 7% zebranych podatków na Fundusz Reinwestycji Sprawiedliwości. Departament Sprawiedliwości będzie nadzorował ten fundusz, który będzie finansował projekty mające na celu poprawę jakości życia w społecznościach, które zostały nieproporcjonalnie dotknięte polityką zakazującą marihuany.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ