biznes & prawo

Targi konopne Cannafair już wkrótce w niemieckim Düsseldorfie!

2022-08-16 07:30:00 Inga

W dniach od 26 do 28 sierpnia ponad 100 firm, interesujących prelegentów i gości spotka się w ogromnej hali Mitsubishi Electric w Düsseldorfie (Niemcy). Jak się okazuje, po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, niemieckie targi konopne Cannafair powracają.

Cannafair, Faceboook
Cannafair, Faceboook

Do tej pory, w Niemczech była dozwolona sprzedaż marihuany wyłącznie do celów medycznych.

Z kolei, posiadanie marihuany rekreacyjnej na terenie Niemiec, w tej chwili jest nielegalne. Spożywanie marihuany jest dozwolone, dlatego, że w świetle przepisów jest to uznane za samookaleczenie i nie jest przestępstwem. Wówczas spełnia 4 kryteria:

  • nie szkodzi osobom trzecim,
  • nieletni nie są zaangażowani,
  • substancja przeznaczona jest do użytku osobistego,
  • przestępstwo obejmuje "nieznaczną ilość".

Pod koniec 2021 roku nowa koalicja rządowa - socjaldemokracja SPDZieloni i liberalna FDP - prowadziły negocjacje w Berlinie, w celu ustalenia statusu marihuany do celów konsumpcyjnych. Pisaliśmy o tym w artykule Niemcy planują legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Zarobią na tym miliardy!

Tymczasem, minister sprawiedliwości Niemiec, Marco Buschmann poinformował 6 maja br. na Twitterze, że niedługo Niemcy przystąpią do działań związanych z legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych.

Zdaniem Organizatorów jest to najlepszy czas na targi konopne w Niemczech

Branża konopi w Niemczech doświadczyła w ostatnich latach zauważalnego ożywienia, które w końcu zostało ukoronowane decyzją o legalizacji marihuany - czytamy na stronie targów.

Niemcy są największym krajem w Europie po Rosji. W odległości 150 kilometrów, mieszka ponad 30 milionów mieszkańców. Co więcej, sąsiadująca Holandia nie ma własnych targów.

Mitsubishi Electric Halle, gdzie impreza została zaplanowana, znajduje się w centrum miasta - pięć minut od głównego dworca kolejowego i zaledwie 20 minut od lotniska.

Na uczestników wydarzenia będą czekały nie tylko stoiska z nasionami i żywnością, ale również z lampami, czy e-papierosami. Wiele marek CBD zaprezentuje także swoje produkty.

Organizatorzy przede wszystkim skupili się na targach i zbieraniu doświadczenia, ale na wszystkich, którzy licząna sporą dawkę wiedzy zaplanowali również konferencję.

Program konferencji znajdziesz TUTAJ. Lista prelegentów dostępna TUTAJ.

Śledź wydarzenie na Facebooku.

Bilety kupisz TUTAJ.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ