aktualności

Kannabinoidy w różnych gałęziach przemysłu. Zapraszamy na branżową Konferencję organizowaną przez A-sense

2022-05-20 09:00:00 redakcja@erakonopi.pl

Jeśli jesteście zainteresowani tematem zastosowania kannabinoidów w różnych gałęziach przemysłu na przykład w kosmetyce - to koniecznie weźcie udział w branżowej  Konferencji, która odbędzie się  9 czerwca br. w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach. Konferencję organizuje czołowy producent specjalistycznych substancji chemicznych  - firma A-sense. 

Emilia Kwiecień - A-sense / fot. EraKonopi.pl
Emilia Kwiecień - A-sense / fot. EraKonopi.pl
Konferencja odbędzie  9.06.2022 od godz. 10:00 w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach na ulicy Ignacego Mościckiego 1.

Konferencję pt. „Kannabinoidy w różnych gałęziach przemysłu” organizuje Firma A-Sense Sp. z o.o. Jest to polska firma chemiczna powstała w 2017 r. Spółka prowadzi działalność w sercu rolniczej Polski – w Puławach - posiada dostęp do wielu surowców pochodzenia naturalnego. Celem firmy jest rozwój poprzez opracowywanie i wdrażanie nowych technologii oraz produkcja chemikaliów specjalistycznych, w tym opracowywanie technologii na potrzeby klientów (tailor-made synthesis).

Konferencja odbędzie się 9 czerwca 2022 r. w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach, przy ulicy Ignacego Mościckiego 1, na którą zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Tematem przewodnim będą oczywiście kannabinoidy. Chęć udziału w Konferencji prosimy zgłaszać mailowo  na adres michal.rostek@a-sense.pl.

Podczas konferencji wystąpi troje prelegentów, którzy zaprezentują tematy z trzech dziedzin.

Emilia Kwiecień – kierownik działu surowców kosmetycznych w firmie A-Sense, magister farmacji i kosmetolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas wykładu omówi szerokie spektrum działania kannabinoidów oraz dostępne formy zastosowania tych substancji w kosmetykach na przykład w postaci liposomów lub wersji wodnorozpuszczalnych. Opowie również o potencjalnych nowych formach kannabinoidów, takich jak formy kwasowe, a także o prowadzonych w tym kierunku badaniach.

 

Emilia Kwiecień zaprasza do udziału w Konferencji :

 

Mateusz Długosz – dyrektor operacyjny w firmie A-Sense, magister zarządzania i inżynierii produkcji oraz inżynier inżynierii chemicznej i procesowej, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Podczas wykładu przybliży temat pozyskiwania składników aktywnych – kannabinoidów – z konopi włóknistych. Opowie również o kannabinoidach otrzymywanych drogą syntez chemicznych, procesach przetwarzania, trendach oraz kierunkach rynkowych nowych technologii.

 

Ewelina Drelich - właścicielka firmy konsultingowej Ewelina Drelich Consulting. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Vrije Universiteit Brussel, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Leona Koźmińskiego. Tematem wykładu będzie aktualny stan prawny dotyczący stosowania produktów pochodzących z konopi zarówno w produktach kosmetycznych jak i tzw. „novel food”. Dynamicznie zmieniające się przepisy budzą wiele wątpliwości i niepokój wśród podmiotów zajmującymi się wprowadzaniem na rynek produktów z surowcami pochodzenia konopnego. W czasie wykładu zostaną przedstawione informacje na temat legalnych źródeł pochodzenia surowców konopnych, wymagań dotyczących czystości oraz ograniczeń w stosowaniu w produktach kosmetycznych i zaliczanych do tzw.” nowej żywności”. Zaprezentowane zostaną również planowane zmiany legislacyjne oraz różnice w prawodawstwie w poszczególnych krajach UE.

 

PROGRAM KONFERENCJI: 

godz. 10:15 Emilia Kwiecień - kierowniczka działu Surowców Kosmetycznych, opowie o działaniu i zastosowaniu kannabinoidów w kosmetykach

 

godz. 10:45 Ewelina Drelich - "Ewelina Drelich Consulting" przedstawi aspekty prawne stosowania produktów konopnych w kosmetykach

 

godz. 11:15 Mateusz Długosz - dyrektor operacyjny przedstawi panel technologiczny.

 

godz. 11:45 Pytania i odpowiedzi 

 

Po zakończeniu konferencji wszyscy uczestnicy są zaproszeni na poczęstunek. 

 

Chęć udziału w Konferencji prosimy zgłaszać mailowo na adres michal.rostek@a-sense.pl

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ