aktualności

KanabaFest tym razem w Gdańsku! 7 i 8 maja gdańskie Plenum stanie się epicentrum branży konopnej w Europie

2022-04-06 07:30:00 Inga

Jednym z wiodących wydarzeń w branży konopnej w Polsce są targi KanabaFest. W dniach 7-8 maja w gdańskim Plenum przy ulicy Elektryków kilka tysięcy osób spotka się nie tylko po to, żeby poznać i przetestować szeroką ofertę produktów konopnych, ale również poszerzyć swoją wiedzę, edukować się, spotkać się z ekspertami bądź zasięgnąć porady prawnej. 

KanabaFest, V edycja w Krakowie, 2019/źródło: kanabafest.pl
KanabaFest, V edycja w Krakowie, 2019/źródło: kanabafest.pl

Jednym z zasadniczych celów Organizatorów KanabaFest jest poszerzanie świadomości społeczeństwa o tym, że konopie to rośliny, które mogą dać człowiekowi ogromny zasób korzyści. Organizatorzy targów chcą odbudować nadszarpnięty wizerunek konopi.

Poprzez naszą inicjatywę chcemy pokazać, że nie należy jej się bać, tylko w pełni korzystać z jej nieprzeciętnych walorów. Naszym celem jest konsolidacja i tworzenie konopnej społeczności - mówią Organizatorzy.

Rynek konopny rozwija się bardzo dynamicznie, a z roku na rok jesteśmy świadkami coraz większych odkryć w tej branży. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać najciekawsze marki w branży i zobaczyć innowacyjny asortyment. W trakcie KanabaFest będzie można osobiście porozmawiać z wystawcami i dzięki temu uzyskać specjalne oferty targowe. Jedno jest pewne - nieważne czy jesteś uczestnikiem, czy wystawcą – na pewno osiągniesz korzyści uczestnicząc w targach.

Targi kroczące

KanabaFest to wyjątkowe targi. W odróżnieniu od wszystkich innych tego typu wydarzeń na świecie, impreza za każdym razem odbywa się w innym mieście, a to dlatego, że Organizatorzy chcą aktywizować lokalne społeczności. KanabaFest odbywają się w formie tzw. targów kroczących, czyli przemieszczających się między miastami.

 

Strefa edukacyjna, bo wiedza to potęga

Podczas targów odbędą się bezpłatne wykłady, podczas których uznani eksperci opowiedzą o stosowaniu medycznej marihuany, uprawie konopi włóknistych, ustawodawstwie oraz o tym, jak sprawić by życie stało się lepsze dzięki konopiom. W Strefie Edukacyjnej będzie można zobaczyć konopie z punktu widzenia doświadczeń ekspertów z wielu sektorów. Strefa wiedzy jest bezpłatna. Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach, panelach i warsztatach. Będzie to również czas na rozmowy z przedstawicielami organizacji i aktywistami, a także możliwość poznania wspaniałych ludzi.

Harmonogram Strefy Edukacyjnej

Strefa Edukacyjna obejmuje:

1. Kanaba Cup – głosowanie z nagrodami na Najlepsze Stoisko i Najlepszą Markę Kanaba Fest

W tej części imprezy uczestnicy będą głosować na swoją ulubioną markę wystawiającą się na Kanaba Fest 2022, a przy okazji będą mieli szansę na zgarnięcie nagrody od sponsorów imprezy. Wówczas będzie można oddać głos na firmę, której produkty są nam najbliższe. Nagrodzone marki otrzymają darmowe stoiska 4x4m2 na Kanaba Fest 2023. Nagrody dla głosujących funduje Medycyna CBD.

2. Patient Zone – strefa pacjanta z poradami lekarskimi
3. Kids Zone – warsztaty dla maluchów

To okazja, żeby nauczyć swoje dzieci czegoś nowego. Pozwólmy się im pobawić, podczas kiedy My będziemy poszukiwać idealnego vaporyzatora lub olejku na dobry sen. Dla najmłodszych przygotowywane są warsztaty plecenia z konopnego sznurka, tworzenia makram, łapacz snów, mydełek z konopi i innych. Warsztaty poprowadzi znana z poprzednich edycji Monika Kochan.

4. Workshops – warsztaty z wiedzy praktycznej

Budowanie z konopi
Marcin Krzyżowiak z Cannarch pokaże uczestnikom, jak wykonać konopną cegłę, tzw. Hemp Crete, a następnie zbuduje z nimi ścianę z konopi.

Wytwarzanie papieru konopnego
Przemek Matuszewski pokaże jak wytworzyć papier z konopi metodami chałupniczymi.

Badania laboratoryjne
Marek Klein z firmy Cannalabs rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące badania kannabinoidów i innych substancji w produktach pochodzących z konopi.

Porady prawne
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?” – Prawnicy pomogą rozwiązać bolączki prawne, które czyhają w obowiązującej ustawie.

6. NGOs – stoiska organizacji pozarządowych
7. Art Zone – wystawy zdjęć i sztuki

Ines Ligatur wystawa obrazów Palenie jest dla dorosłych

„Palenie jest dla dorosłych” to nazwa serii obrazów a także motyw przewodni wystawy. Są to obrazy akrylowe malowane na płótnie, z użyciem m.in. szlakmetalu i farby UV. Prace ukazują absurdy konopnej prohibicji i podkreślają medyczne właściwości konopi. Większość obrazów to portrety znanych lub mniej znanych osób zajmujących się tematem konopi. Są to osoby dojrzałe co ma podkreślić, że palenie jest aktywnością dla osób dojrzałych. “W moim przekonaniu legalizacja marihuany, a co za tym idzie regulacja jej sprzedaży w konsekwencji chroniłaby dzieci i młodzież przed dostępem do niej, lepiej niż obowiązujące dzisiaj prawo. Równocześnie ściganie dojrzałych użytkowników przez państwo uważam za absurdalne i niedorzeczne.” – mówi o pracach Ines.

Pamela Rohner / wystawa obrazów o tematyce okołokonopnej

Artyska ze Szczecina, mieszkająca w Sopocie. Podczas targów będzie można zobaczyć jej prace eksplorujące dwie tematyki. Pierwsza dotyczy obcowania z konopiami, które może mieć różne oblicza. Może polegać na medytacji w polu konopi, na paleniu skręta w parku ale też aktywizmie i pomaganiu innym. Ta część wystawy cieszy oko, ale też zmusza do przemyśleń. Opiera się na doświadczeniach rzeczywistych, tym co fizyczne i podlegające interpretacji. Druga dotyczy emocji. Wkraczamy w świat bardziej złożony i skomplikowany. Dominują tu kosmiczne krajobrazy i abstrakcje. Taka forma pozwala przedstawić drogę interakcji z konopiami oraz doznania z nimi związane. Manifestuje także pragnienie szeroko rozumianej wolności nie tylko w sferze konopi, ale również w odniesieniu do wszystkich zniewalających schematów, których doświadczamy w życiu.

Zdjęcia kwiatów odmian konopi indyjskich by Breed Bross

Breedbros to kolektyw hodowców konopi, którego misją jest zapobieganie eksterminacji tej rośliny przez działalność człowieka, dlatego głównym celem jest tworzenie nowych odmian. To grupa doświadczonych adeptów sztuki hodowlanej, którzy chcą zaoferować światu swoje najlepsze pomysły na różnego rodzaju koktajle w postaci oryginalnych krzyżówek i selekcji genetycznych. Podczas targów będziecie mogli zobaczyć galerię odmian, które możecie znaleźć w ich ofercie.

 

8. Wykłady

 

11:00

Jak skutecznie stosować kannabinoidy w terapii u zwierząt?

 

11:50

Rozwiązania prawne wspierające w procesach karnych pacjentów stosujących konopie

 

Stelios Alewras, adwokat

Adwokat specjalizujący się w nowopowstającej w Polsce gałęzi prawa konopnego. Obrońca w licznych sprawach karnych dotyczących pacjentów medycznej marihuany. Autor bloga o sprawach narkotykowych pt. Na własny użytek. 

Mieszko Turzyński, adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym obronił pracę magisterską pod tytułem „Prawo do używania substancji psychoaktywnych” oraz University of Leeds (LLM International and European Human Rights Law). Specjalizuje się w prawie karnym, w szczególności prawie narkotykowym. Doświadczenie zdobywał m.in. w dziale prawa rodzinnego renomowanej londyńskiej kancelarii prawnej. 

Adam Stasiak, aplikant adwokacki

Od 2016 roku związany z Polską Siecią Polityką Narkotykową. Doktorant Instytutu Nauk Prawnych PAN gdzie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu kryminologii i prawa narkotykowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Central European University (LLM International Human Rights).

 

12:30

Dyskusje laborantów: Terapie naturalne na bazie konopi, jako główny kierunek rozwoju dla branży

 

Marcin Marczak, ekspert w zakresie przetwórstwa i uprawy konopi
 
Ekspert w zakresie upraw i przetwórstwa konopi, z wykształcenia biotechnolog z doświadczeniem badawczym zdobytym w międzynarodowych ośrodkach badawczych w Danii, oraz USA. 

Piotr Kasprowicz, naturoterapeuta

Założyciel Wioski Laborantów, której celem jest stworzenie swego rodzaju arboretum, pomnika przyrody najważniejszych roślin endogenicznych, oraz polskich roślin o zastosowaniach w medycynie naturalnej. 

 

13:30

Superfood, lek czy żywność funkcjonalna?

 

Paulina Szmerk, blogerka kulinarna
 
Pasjonatka ziół i natury nieustannie zgłębiająca wiedzę naturoterapii, ziołolecznictwa, aromaterapii. Pedagożka z dyplomem, absolwentka zielarsko-medycznych studiów podyplomowych na kierunku „Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia”. 
 

14:20

Obalenie mitów funkcjonujących w społeczeństwie na temat psychodelików

 

Paweł Mechliński, psycholog

Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Odkąd pamięta interesuje się umysłem i tym, co wykracza poza codzienną percepcję. 
 

15:10

Absurdy prawne i osiągnięcia orzecznicze w prawie karnym dotyczącym konopi

 

Liliana Wiech, adwokatka
 
Adwokatka specjalizująca specjalizująca się w prawie konopnym. Obrończyni pacjentów marihuany, aktywistka Wolne Konopie i ważna część zespołu podcastu o konopiach – Otwieramy Oczy.

Stelios Alewras, adwokat

Adwokat specjalizujący się w nowopowstającej w Polsce gałęzi prawa konopnego. Obrońca w licznych sprawach karnych dotyczących pacjentów medycznej marihuany. Autor bloga o sprawach narkotykowych pt. Na własny użytek. 
 

16:00

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? - świadectwo byłego policjanta

 

Kamil Kaczorowski, były policjant
 
Zakończył służbę po ośmiu latach 8 w wydziale prewencji. Aktywista konopny, działacz na rzecz zmian w prawie narkotykowym. Znalazł się w okolicznościach, w których grozi mu wyrok za posiadanie 27 gramów marihuany.
 

16:40

Negatywny wpływ konopi indyjskich na użytkownika. Jak poradzić sobie z możliwym uzależnieniem i redukować szkody?

 

Maja Ruszpel, terapeutka uzależnień

Jestem pedagożką, profilaktykiem i specjalistką terapii uzależnień Pracowałam dla międzynarodowej organizacji Global Drug Policy Program Open Society Foundations oraz jako aktywistka zajmowałam się polityką narkotykową w Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Na ile mam możliwość, staram się także promować w mediach i przestrzeni publicznej, współczesną wiedzę na temat leczenia uzależnień.

 

17:40

Legalizacja. Nie “czy”, tylko “kiedy”?

 

Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie
 
Prezes i założyciel Stowarzyszenia Wolne Konopie. Wieloletni aktywista, organizator marszów, manifestacji, happeningów. Prezes Polskiej Izby Konopi, prowadzi również firmę z konopnymi olejkami eterycznymi Ganja Flavour.
 
Mateusz Klinowski, doktor prawa, samorządowiec
 
Prawnik, filozof, polityk, samorządowiec, publicysta, doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, działacz na rzecz liberalizacji polityki narkotykowej w Polsce, w latach 2014–2018 burmistrz Wadowic.
 

Chcesz być na bieżąco? Odwiedź konto KanabaFest na Facebooku albo Instagramie.

 

zdjęcia źródło: kanabafest.pl

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ