aktualności

Festiwal Wibracje - zapraszamy na pięć fantastycznych dni na Mazury!

2021-06-16 08:08:51 Łukasz Gołoś

Wydarzenie szybko zakorzeniło się w świadomości odbiorców i gromadzi rosnącą grupę fanów. Mimo dyskusyjnej aury ubiegłoroczna edycja Wibracji odbyła się z pompą i obiła szerokim echem gruntując swoją pozycję wśród wydarzeń ogólnopolskich.

Tym bardziej, że Wibracje to festiwal nietypowy. Główną osią programu są tu wykłady i warsztaty związane z holistycznie i naturalnie rozumianym zdrowiem. Festiwal odpowiada na rosnącą potrzebę harmonii, funkcji slow, na potrzebę odbicia się od korporacyjnego świata emocjonalnego smogu.

Wibracje
Wibracje

Po czterech edycjach nad zalewem zegrzyńskim organizatorzy przenieśli wydarzenie na mazurskie moreny koło Ełku – bliżej natury, naturalnego środowiska dla takiego wydarzenia. Festiwal trwa 5 dni: zaczyna się w środę 21 lipca i kończy w niedzielne popołudnie.

Program Wibracji odbywa się równocześnie na 2 scenach plenerowych i w 2 dużych namiotach. Na scenach dominują zajęcia ruchowe, np.: tai chi, tao yin, czy joga – tym zwykle uczestnicy zaczynają dzień. Potem są tańce afrykańskie, 5 rytmów czy movement medicine. Tematy związane z metodami Aleksandra Lowena, czyli o uwalnianiu świadomym ruchem napięć w ciele.

Wieczorem rozpoczyna się część muzyczna gdzie dominują klimaty reggae’owe, etnohouse, ambient czy jazz. W tym roku na scenie wystąpi Leszek Możdżer. Nie będzie to zwykły koncert, ale koncert na dwa fortepiany w strojeniach 432 i 440 Hz. O tych częstotliwościach jest teraz coraz głośniej. W duecie z Gooralem swój nowy projekt muzyczny zaprezentuje też Włodek Paprodziad Dembowski – frontman Łąki Łan. O naturalny taniec zadba Iwona Olszkowska – krakowska szkoła choreografii i improwizacji, Ania Sierpowska (movement medicine) oraz Adam Barley, światowy guru metody 5 rytmów, która opiera się na improwizowanym autentycznym ruchu przywracającym jedność pomiędzy psychiką a ciałem.

Z kolei wśród prelegentów posłuchamy w tym roku profesora Marka Kaczmarzyka, który opowie o naszych pierwotnych mózgach i atawistycznych odruchach, które nadal w nas drzemią.

Tematyką emocji omówi doktorantka SWPS, Klaudia Krystecka. Odbędą się też pogadanki i warsztaty na temat tantry - prowadzone przez państwa Rzepeckich.

O szamanizmie opowie, urodzony w środkowoazjatyckiej Chakasji, Walery Topojew, który ma na swoim koncie nie tylko doktorat z fizyki i psychologii, ale specjalizuje się w szamańskich technikach transowych i ma ponad 25-letnie doświadczenie w praktyce szamańskiej.

Psychoterapeuta Norbert Jamróz będzie z kolei opowiadał o świeżych badaniach dotyczących wykorzystania psychodelików w leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych i traumatycznych.

Temat ziół, ich właściwościach i zastosowaniu zaprezentuje Joanna Nestorowicz z Instytutu Zielarstwa Polskiego. Będzie między innymi mowa o naturalnych ziołowych afrodyzjakach czy o dzikich roślinach jadalnych.

Do tego czeka na nas masę dobrego wegetariańskiego jedzenia, przechadzających się kuglarzy, strefy masażu, hipnozy, chilloutu, a wszystko wśród pagórków otoczonych starymi lasami...

Na Festiwalu Wibracje odbywa się łącznie ponad 100 wykładów i warsztatów. Wśród prelegentów znajduje się też Tomasz Różański, ekspert w tematyce konopnej, partner portalu EraKonopi.pl

https://wibracje.com.pl/prelegenci/tomasz-rozanski/

 

Aktualizowany program festiwalu oraz bilety można znaleźć TUTAJ

Aby poczuć klimat i atmosferę tego wydarzenia, wystarczy obejrzeć film z zeszłorocznej edycji:

Warto też śledzić funpage Festiwalu Wibracje:

https://www.facebook.com/wibracjefestiwalofficial

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ