biznes & prawo

Drugie państwo w Europie oficjalnie zalegalizowało marihuanę rekreacyjną!

2023-07-12 11:00:00 red.

Luksemburg to drugie w Unii Europejskiej państwo, w którym zalegalizowane zostały konopie indyjskie na własny użytek. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Głosowanie odbyło się w ubiegłą środę, po około dwóch latach od zapowiedzi legalizacji marihuany w tym kraju. Za legalizacją głosowało 38 posłów, przeciw było 22.

Legalizacja marihuany przeznaczonej dla dorosłych w Luksemburgu pozwala na posiadanie, konsumpcję i uprawę do trzech gramów. Jednak posiadanie, konsumpcja, transport i zakup marihuany w miejscach publicznych pozostaje zabronione. Kary zostały zmniejszone, a grzywny wynoszą od 25 EUR (27 USD) do 500 EUR (544 USD) za posiadanie do trzech gramów. Jeśli jednak posiadasz więcej, może grozić postępowanie karne trwające od ośmiu dni do sześciu miesięcy, któremu towarzyszy grzywna w wysokości od 251 EUR (273 USD) do 2500 EUR (2722 USD).

Jeśli chodzi o uprawę, gospodarstwa domowe mogą hodować do czterech roślin, o ile uprawa nie jest widoczna z zewnątrz.

Już w październiku 2021 roku parlamentarzyści przedstawili propozycję, aby osoby, które ukończyły 18 lat będą mogły uprawiać maksymalnie cztery krzaki konopi indyjskich na gospodarstwo domowe. Zgodnie z przedstawionym planem, do uprawy konopi indyjskich w domu mieszkańcy musieliby wykorzystać granice swojego miejsca zamieszkania. Nadal jednak uprawa rośliny nie będzie możliwa w przestrzeni publicznej. Pisaliśmy o tym: https://erakonopi.pl/luksemburg-tylko-jeden-krok-przed-legalizacja-produkcji-i-konsumpcji-konopi-indyjskich,564

Josée Lorsché z rządzącej wciąż Partii Zielonych, z Komisji Sądownictwa, zapowiedziała, że kolejnym etapem dla kraju będzie stworzenie regulowanych systemów produkcji i sprzedaży konopi indyjskich prowadzonych przez państwo.

Do tej pory w Europie marihuana legalna była tylko na Malcie. 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ