biznes & prawo

Brytyjska policja zrobiła najazd na plantację marihuany i dokonała zaskakującego odkrycia...

2021-06-08 18:14:22 redakcja

Mimo postępów w legalizacji konopi indyjskich, nadal są one przedmiotem intensywnych poszukiwań sił policyjnych. Czasami akcje wymierzone w plantacje marihuany mają zaskakujące rezultaty....

Crypto mine WM
Crypto mine WM

Jak czytamy na oficjalnej stronie policji brytyjskiego regionu West Midlands, policjanci zorganizowali akcję mająca na celu zlikwidowanie nielegalnej plantacji marihuany. Funkcjonariusze działając w oparciu dane wywiadowcze sugerujące że na posesji znajduje się farma marihuany, wtargnęli na teren przemysłowy w Great Bridge Industrial Estate w Sandwell (West Midlands).

Owe informacje wywiadowcze, jak podał rzecznik miejscowej policji to:

Słyszeliśmy, że podejrzanie wiele osób odwiedza posesję o różnych porach dnia, na budynku widać było mnóstwo przewodów i kanałów wentylacyjnych, a termowizyjna kamera policyjnego drona wykryła znaczne źródło ciepła. To klasyczne oznaki plantacji marihuany.

W trakcie akcji,ku zdumieniu policjantów, okazało się jednak, że na posesji znajduje się... „kopalnia” kryptowalut, która kradła energię elektryczną o wartości tysięcy funtów miesięcznie. Znaleziono ogromny zespół około 100 jednostek komputerowych realizujących operację wydobywania bitcoinów. Sprzęt IT został skonfiskowany, a dochodzenie ujawniło, że zasilanie elektryczne zostało założone nielegalnie. W rezultacie skradziono prąd o wartości tysięcy funtów.

Jennifer Griffin, sierżant policji w Sandwell, komentuje: „Z pewnością nie tego się spodziewaliśmy! To miejsce miało wszystkie cechy charakterystyczne dla uprawy marihuany. Jest to dopiero druga taka kopalnia kryptowalut, jaką napotkaliśmy w West Midlands."

Żródło: strona lokalnej policji West Midlands https://www.west-midlands.police.uk/

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ