warto wiedzieć

Adwokat z Wielkiej Brytanii zamienił perukę z końskiego włosia na perukę na bazie konopi

2022-03-16 07:30:00 Inga

Brytyjski prawnik Samuel March próbuje przekonać swoich kolegów po fachu, aby zamiast tradycyjnej peruki z końskiego włosia, która jest ikoną brytyjskiego sądu, zakładali sztuczne włosy zrobione na bazie konopi. Zdaniem Marcha, dotychczasowe peruki stały się niemodne, a nowa wersja nakrycia głowy będzie przyjazna dla zwierząt i bardziej ekologiczna.

pexels.com
pexels.com

Obok szali, peleryn, szat z kapturami, białych rękawiczek, imitacji spodni do jazdy konnej oraz butów ze stalowymi sprzączkami, peruki są nieodłączną częścią wizerunku brytyjskiego sądu. Pomysłodawcą tego elementu w garderobie sędziego był Humphrey Ravenscroft, który w 1834 roku opatentował pomysł. Z czasem peruki okazały się niezawodną i nieodłączną częścią tradycji sądownictwa w Wielkiej Brytanii. 

Peruka, której pomysłodawcą jest londyński prawnik stażysta jest produkowana z myślą o prawnikach, którzy wolą nosić w sądzie perukę, dzięki której prawa zwierząt są uszanowane. Sztuczne włosy, które w 100% są przyjazne weganom, Samuel March zaprezentował na Twitterze.

 

źródło: Samuel March, Twitter

Co prawda, grupa docelowa, dla której peruki są produkowane to wegańscy adwokaci, więc rynek jest niewielki, ale to nie osłabia determinacji Samuela Marcha, którzy założył firmę produkującą peruki z konopi.

Warto zaznaczyć, że Samuel March specjalizuje się w prawie karnym i regulacyjnym, przy czym coraz bardziej skupia się na prawie ochrony zwierząt. Oprócz tego, pracuje jako wolontariusz w Advocates for Animals - organizacji non-profit, która jest pierwszą w Wielkiej Brytanii firmą prawniczą zajmującą się prawem ochrony zwierząt.

Kiedy byłem uczniem, trafiłem na pierwsze strony gazet, kiedy odmówiłem noszenia tradycyjnej peruki z włosia końskiego i zamiast tego zdecydowałem się zrobić pierwszą w historii legalną perukę na bazie roślin… z konopi - napisał na stronie firmy March. Wszelkie zyski ze sprzedaży peruk zostaną ostatecznie przeznaczone na cele, które wykorzystują prawo do ochrony zwierząt.

Firma podkreśla, że uprawa konopi jest bardziej przyjazna dla planety niż przykładowo bawełna - jest sprężysta, elastyczna i wymaga niewielkiej ilości wody lub dodatków chemicznych.

Włókno konopne jest niezwykle wytrzymałe, odporne na procesy gnilne, ma dużą zdolność pochłaniania wilgoci, a zawarte w konopiach ligniny chronią przed przenikaniem promieni ultrafioletowych. Dzięki tym właściwościom tkaniny konopne powinny być szerzej stosowane do produkcji okryć głowy.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ