aktualności

72-latka uprawiała konopie, bo działały na nią "piorunująco"

2022-06-12 16:19:10 Inga

Tomaszowska policja odkryła kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich na jednej z posesji w gminie Krynice. Ich właścicielką okazała się 72-letnia kobieta, która przyznała, że stosuje konopie do celów leczniczych. Z zeznań seniorki wynika, że efekt nacierania się roślinami był "piorunujący".

pexels.com
pexels.com

W trakcie przeszukania nieruchomości należącej do 72-latki, policjanci znaleźli 41 krzaków konopi indyjskich. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, a niektóre miały już ponad metr wysokości.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Plantacja znajdowała się w tunelu ogrodowym pomiędzy pomidorami i malinami. Seniorka wyjaśniła policji, że konopie hoduje na własny użytek w celach leczniczych. Z informacji podanych przez zatrzymaną wynikało, że stosuje ziele głównie w celu uśmierzenia bólu, przykładając konopie na bolące miejsca. Efekt zabiegu, według seniorki, miał być „piorunujący”. Akurat w tej kwestii hodowczyni mówiła prawdę. O niesamowitych właściwościach, również przeciwbólowych konopi, pisaliśmy niejednokrotnie. Przeczytaj Dlaczego ludzie stosowali konopie od tysiącleci?

Wiadomo, że 72-latka w przeszłości była już karana za przestępstwa akcyzowe. Tymczasem, przed sądem odpowie za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste.

Zgodnie z art. 63 ust. 1 u.p.n.: Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 

Kobiecie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 3. 

Jeden z internautów komentujących sytuację 72-letniej kobiety, napisał: I tak babince nic nie zrobią gdyż krzaki są za małe i nie wykształciły pąków w których są substancje psychoaktywne. Miałem podobną przygodę.

My również liczymy, że babcia nie zostanie ukarana za korzystanie z dobrodziejstw tej rośliny.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ