biznes & prawo

Znamy nowy plan legalizacji marihuany w Niemczech. Będzie maksymalnie 25 gramów na własny użytek

2023-04-17 14:00:00 red.

Maksymalnie 25 gramów na własny użytek, trzy rośliny do uprawy domowej - tak ma wyglądać nowy, kompromisowy plan legalizacji marihuany w Niemczech. Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

erakonopi.pl
erakonopi.pl

W ubiegłym tygodniu na konferencji w Berlinie minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) i minister rolnictwa Cem Özdemir (Zieloni) podzielili się założeniami nowego planu legalizacji marihuany w Niemczech.

- Dotychczasowa polityka w sprawie marihuany się nie sprawdziła i dlatego rzecz wymaga zupełnie innego podejścia – mówił w środę minister zdrowia Karl Lauterbach.

"Legalizacja marihuany nadchodzi" - ogłosił wcześniej na Twitterze Lauterbach. Zgodnie z nowym prawem w Niemczech legalne ma być posiadanie do 25 gramów marihuany. Dozwolone będzie też uprawianie maksymalnie trzech roślin konopnych. Konsumenci będą mogli zaopatrywać się w marihuanę w regionalnych, licencyjnych punktach.

Zgodnie z planami rządu uprawa i dystrybucja narkotyku ma być możliwa początkowo w specjalnych stowarzyszeniach – tzw. Cannabisklubs – pisze portal tygodnika "Spiegel". 

Jeszcze w tym miesiącu projekt ustawy ma trafić do Bundestagu.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ