aktualności

Wyspy Dziewicze zalegalizowały marihuanę rekreacyjną

2023-01-27 10:26:39 red.

Będące pod amerykańską jurysdykcją Wyspy Dziewicze zalegalizowały marihuanę. Gubernator Albert Bryan Jr. podpisał projekt legalizujący konopie indyjskie.

zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com
zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com

Zaledwie dwa miesiące po tym, jak senator Janelle Sarauw złożyła projekt ustawy o legalizacji marihuany dla dorosłych, Senat Wyspy Dziewiczych Stanów Zjednoczonych przyjął ją wraz z poprawkami. Liberalizacja prawa konopnego na archipelagu została przyjęta niemal jednogłośnie, stosunkiem głosów 11-1.

8 stycznia parlament przegłosował projekt legalizujący konopie indyjskie. Kolejny krok należał do gubernatora, który przed upływem 10 dni podpisał dokument. Gubernator Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oficjalnie podpisał dwie ustawy legalizujące marihuanę i ułatwiające usunięcie rejestrów karnych osób, które wcześniej posiadały wyrok za posiadanie niewielkich ilości konopi do celów osobistych.

Zgodnie z ustawą, po marihuanę na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych mogliby sięgnąć dorośli w wieku powyżej 21 lat. Dozwolone byłoby posiadanie do dwóch uncji (~ 57 g) marihuany, czternastu gramów koncentratów konopi i jednej uncji (~ 28 g) produktów z konopi, takich jak maści i nalewki.

Ustawa legalizacyjna stworzyłaby także Biuro Regulacji Konopi (OCR), którego zadaniem byłoby wydawanie licencji na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z marihuaną, nadzorowanie branży i ustalanie zasad dotyczących takich kwestii jak reklama, opakowania i oznakowanie.

Istniałoby kilka rodzajów licencji i zezwoleń, w tym dla producentów marihuany, sprzedawców detalicznych, hodowców, mikrokultywatorów i laboratoriów badawczych.

Osoby, które używają marihuany do celów religijnych, mogą ubiegać się o własne pozwolenia na uprawę.

Podatek od marihuany zakupionej w punktach sprzedaży wynosiłby nie mniej niż 18%, ale nie dotyczyłoby to medycznej marihuany.

Przypomnijmy, że W 2019 roku gubernator Albert Bryan Jr. podpisał ustawę o legalizacji medycznej marihuany.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ