aktualności

Wołodymyr Zełenski chce legalizacji marihuany medycznej. Ma być lekiem na wojenną traumę

2023-06-30 10:30:00 red.

Wojna, walki zbrojne, ucieczka z domu i śmierć bliskich to ogromny ból i trauma z jaką musi mierzyć się ukraińskie społeczeństwo. Wiele osób z pewnością będzie potrzebowało wsparcia psychicznego. Prezydent Wołodymyr Zełenski oraz Rada Ministrów chcą wprowadzić projekt, którego elementem będzie legalizacja marihuany medycznej. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje Polsat News - w środę w 29 czerwca w Ukrainie odbyło się posiedzenie Rady Najwyższej. W swoim wystąpieniu prezydent Wołodymyr Zełenski zaapelował do polityków, aby jak najszybciej podjąć działania, które pozwolą na rozwinięcie metod rehabilitacji psychicznej i fizycznej w Ukrainie.


- Wszystkie najlepsze światowe praktyki, rozwiązania, bez względu na to, jak trudne lub niezwykłe mogą być, powinny być stosowane w Ukrainie, aby wszyscy obywatele nie musieli znosić bólu, stresu i traumy wojny - mówił prezydent Ukrainy.

Prezydent odniósł się bezpośrednio do projektu, który już wcześniej był głosowany przez Radę Ministrów.

- W szczególności musimy wreszcie sprawiedliwie zalegalizować medycynę opartą na konopiach indyjskich dla każdego, kto jej potrzebuje - stwierdził.

Już podczas kampanii prezydenckiej w 2019 roku Zełeński poparł legalizację medycznej marihuany.

Temat stosowania marihuany do celów medycznych komentował wcześniej minister zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko.

- Rozumiemy negatywne konsekwencje wojny dla stanu zdrowia psychicznego. Rozumiemy, ile osób będzie wymagało leczenia w wyniku tego uderzenia. Rozumiemy też, że nie ma czasu na czekanie - mówił.

Według proponowanych przepisów, leki na bazie konopi indyjskich stosowane będą w leczeniu raka i zespołu stresu pourazowego spowodowanego wojną.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ