aktualności

Ważne zmiany dla producentów konopi włóknistych. Złóż ten dokument by znaleźć się w rejestrze

2023-02-03 09:53:52 red.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, iż od dnia 30 stycznia 2023 r. obowiązuje nowy wzór formularza „Wniosku o wpis producenta do rejestru konopi włóknistych.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
Wcześniejsza wersja dokumentu z dnia 07-05-2022 r. straciła ważność. Złożenie przez producenta konopi włóknistych wniosku w nieaktualnej wersji będzie skutkować wezwaniem do uzupełnienia braków.

Nowy formularz wniosku można uzyskać:

Nowy formularz wniosku: https://www.kowr.gov.pl/uploads/pliki/konopie/Wniosek%20o%20wpis%20producenta%20do%20rejestru%20konopi%20w%C5%82%C3%B3knistych-1.pdf

Wnioski należy składać:

  • bezpośrednio we właściwym Oddziale Terenowym KOWR,
  • za pośrednictwem polskiej placówki pocztowej – operatora wyznaczonego
    w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, na adres właściwego OT KOWR,
  • za pośrednictwem innych operatorów,
  • elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022 r. poz. 764), z dniem 31 grudnia 2022 r. zezwolenia w zakresie skupu konopi włóknistych wydane przez marszałka województwa oraz zezwolenia na uprawę konopi włóknistych wydane przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) straciły ważność.

Z dniem 1 stycznia 2023 r. warunkiem prowadzenia działalności w zakresie uprawy lub skupu konopi włóknistych jest uzyskanie wpisu do rejestru konopi włóknistych, prowadzonego przez właściwego dyrektora oddziału KOWR ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę podmiotu zamierzającego uprawiać lub skupować konopie włókniste.

Wpis do rejestru konopi włóknistych jest jednorazowy, w związku z czym KOWR przypomina, iż w przypadku zmiany danych wpisanych do rejestru konopi włóknistych producent konopi włóknistych lub podmiot prowadzący działalność w zakresie skupu konopi włóknistych ma obowiązek złożenia wniosku o zmianę wpisu w rejestrze (aktualizację) w terminie 14 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana tych danych.

 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, iż na Platformie eRolnikhttps://erolnik.gov.pl/#/ udostępniona została  producentom konopi włóknistych oraz podmiotom skupującym konopie włókniste możliwość składania drogą elektroniczną:

  • Wniosku o wpis producenta do rejestru konopi włóknistych;
  • Wniosku o wpis podmiotu skupującego do rejestru konopi włóknistych.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo pod adresem: https://bip.kowr.gov.pl/erolnik.

W razie problemów technicznych prosimy o kontakt: helpdesk@kowr.gov.pl lub tel.: (22) 376 71 00.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ