Ludzie

W stanie Connecticut można legalnie kupić marihuanę. Unieważniono blisko 44 tys. wyroków za posiadanie

2023-01-17 13:34:25 red.

To kolejny przełomowy moment ws. legalizacji marihuany rekreacyjnej w USA. Urzędnicy w stanie Connecticut zakończyli proces usunięcia rejestrów karnych ponad blisko tys. mieszkańców z wcześniejszymi wyrokami skazującymi za marihuanę. Od stycznia 2023 roku można legalnie kupić konopie indyjskie w licencjonowanym sklepie.

zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com
zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com

1 lipca 2021 roku Connecticut stał się 19 stanem, który zalegalizował marihuanę. Osoby po 21. roku życia mogą legalnie posiadać przy sobie bądź spożyć do 1.5 uncji (42.5 gram) marihuany. Nowe przepisy dotyczą rekreacyjnego użytku marihuany, bo spożywanie marihuany w celach medycznych jest legalne w stanie Connecticut już od 2012 roku. 

Sprzedaż marihuany dla dorosłych rozpoczęła się w Connecticut w licencjonowanych sklepach detalicznych w styczniu 2023 r. Konsumenci mogą jednorazowo kupić do 7g konopi indyjskich i posiadać do 42 gramów marihuany w miejscach publicznych.

Jak wynika z danych Stanowego Departamentu Ochrony Konsumentów (DCP), siedem aptek z medyczną marihuaną dopełniło niezbędnych kroków do uzyskania licencji hybrydowej. Zgodnie z wytycznymi DCP sprzedaż na transakcję będzie ograniczona łącznie do 1/4 uncji kwiatu konopi lub jej ekwiwalentu.

 

 

W ramach legalizacji marihuany rekreacyjnej w styczniu 2023 roku prawie 44 tys. wyroków skazujących za posiadanie niewielkich ilości konopi indyjskich zostało całkowicie lub częściowo usuniętych dzięki nowemu prawu „czystej karty” w Connecticut.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ