Targi SPANNABIS 2022 w Barcelonie

2022-03-11 16:58:38 redakcja@erakonopi.pl

W Barcelonie trwa konopne zamieszanie. W czwartek odbyła się znacząca konferencja branżowa - ICBC, a dziś dla tysięcy odwiedzających - otworzyły się targi, reklamowane jako największe targi konopne świata. Już na pierwszy rzut oka widać jednak, że SPANNABIS to także wydarzenie kulturowe.

Spannabis 2022 Barcelona
Spannabis 2022 Barcelona

W tragach bierze udział kilkuset wystawców rozlokowanych w pięciu obiektach. Dominują stoiska dla growerów - oświetlenie, nasiona, nawozy. Zdziwić może bardzo niewielka reprezentacja produktów CBD - wynikać ona może z uwarunkowań prawnych.

Przewidziano bogaty program muzyczny. Wśród kilkunastu wykonawców, którzy zagrają w ten weekend są między innymi Full Spectrum Selectors, Barbass Sound, Purple Rockets i kilkunastu innych DJ-ów.

Już pierwszego dnia bramy targów znalazły się w dosłownym oblężeniu - setki osób stały w długich kolejkach. Na terenie tragów rozmieszczona kilkanaście stoisk z jedzeniem i napojami (w tym piwem konopnym).

Wśród tłumów rozpoznać można było twarze znanych działaczy konopnych. Dominuje atmosfera relaksu i przyjaźni, a na terenie targów tworzy się jeden wielki piknik pełen przyjaźnie nastawionych ludzi. 

Nie brakuje tez akcentów literackich - można zdobyć autograf kultowej Mili - autorki książki "Jak Zostałam Królową Haszyszu" - ekscytującej relacji osobistej jednej z rzadkich kobiecych ikon branży konopi, historia życia niepodobna do żadnej innej, która przenosi nas od Amsterdamu z lat 60, przez Himalaje po rozwój legalizacji w USA. Autobiografia Mili jest intrygująca i inspirująca na wielu płaszczyznach. Jako matka, wynalazczyni, podróżniczka, kochanka i praktykująca duchowość - podjęła się niesamowitych wyzwań i wyruszyła w niewyobrażalne przygody.

Mila Jansen jest pionierem w tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn branży konopi. W latach 60. w Amsterdamie założyła herbaciarnię: miejsce dla nadchodzącej sceny undergroundowej, a obecnie znana jako prekursorka światowej sławy coffeeshopów. Od lat 90. prowadzi własną firmę produkującą urządzenia do haszyszu: jej przełomowe wynalazki ukształtowały przyszłość tej branży. Mila została niedawno uhonorowana tytułem jednej ze 100 najbardziej wpływowych osób w świecie konopi. Autorka podpisała swój bestseller specjalnie dla erakonopi.pl. 

W ośmiu panelach i prezentacjach można zobaczyć ponad 30 osobowości ze świata konopi.

SPANNABIS to wydarzenie, które pokazuje, że na naszych oczach konopie wychodzą z marginesu i stają się nurtem coraz bardziej powszechnym, w miarę uświadamiania coraz szerszych rzesz ludzi jakie wartości niesie ze sobą ta niezwykła roślina. Targi SPANNABIS potrwają do niedzieli 12 marca.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej ze SPANNABIS.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ