Targi Kanaba Fest 2022 w Gdańsku

2022-05-07 15:30:00 redakcja@erakonopi.pl

Pierwszy dzień  za nami. W gdańskim Plenum rozpoczęły się jedne z najważniejszych targów z branży konopnej w Polsce - Kanaba Fest 2022. Targi będą trwały do niedzieli. Na odwiedzających czekają nie tylko stoiska najciekawszych marek w branży i specjalne oferty targowe, ale także potężna dawka wiedzy o wyjątkowej roślinie, która towarzyszy nam od tysięcy lat.

Targi Kanaba Fest - fot. EraKonopi.pl
Targi Kanaba Fest - fot. EraKonopi.pl

Morze żurawi portowych, zardzewiałe industrialne konstrukcje, żelbetowa struktura budynku Plenum stanowią znakomite tło dopasowane do nowego, trendowego stylu życia.  Na kilkudziesięciu stoiskach prezentowane są praktycznie wszystkie aspekty konopi. Organizatorzy Kanaba Fest praktycznie za każdym razem pozytywnie zaskakują: raz są to nowocześnienie odrestaurowane wnętrza  praskiego Konesera, raz kojarzący się z filmami postapokaliptycznymi - teren Stoczni Gdańskiej.

Trudno o lepsza symbolikę: na gruzach przemysłu opartego na stali zdaje się rozkwitać nowy przemysł: związany z naturą, stojący na przeciwnym biegunie przemysł konopny. Targi niewątpliwie są sukcesem: od organizatorów dowiedzieliśmy się, że obłożenie jest stuprocentowe. Druga strona, czyli odwiedzają też wyraźnie dopisała: widać to po wypełnionych korytarzach. W części edukacyjnej prawie bez przerwy trwały prezentacje i panele dyskusyjne. Na stoiskach cały czas coś się działo. Dodajmy do tego żurawie stoczni za olbrzymimi oknami i mamy obraz wiosennej edycji Kanaba Fest. 

 

Kanaba Fest w tym roku zajmuje  powierzchnię 3000 m2 i  prezentuje największe marki z Polski oraz z zagranicy. Powierzchnie targowe zostały wyprzedane na długo przed wydarzeniem. Organizatorzy czują niedosyt, bo targi mogłyby już też mieć znacznie większy wymiar.

W murach, gdzie ponad 30 lat temu padał komunizm i rodziła się demokracja - dziś wykuwa się legalizacja (konopie) - mówił podczas jednego z paneli dyskusyjnych prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie - Andrzej Dołecki. 

 

 

Mimo dość nietypowej lokalizacji - zainteresowanie konopnymi targami jest spore.

Odwiedzający mają szansę wypróbować produkty najlepszych  firm, porozmawiać z aktywistami oraz poznać konopne nowości.

Wśród wystawców można spotkać producentów olejów CBD, CBG, bletek, grinderów. Są też specjalistyczne urządzenia do uprawy konopi indoor i outdoor.

Wśród  najbardziej znanych można wyróżnić: Canna, Juicy Fields, Medycyna CBD, Hesi i Mascotte.

 

bezpłatnej strefie edukacyjnej, którą zorganizował Jakub Gajewski z Wolnych  Konopi z Mateuszem Zbojną (Otwieramy Oczy)  - można wysłuchać szeregu prelekcji i paneli dyskusyjnych. Tutaj spotkają się aktywiści, eksperci, fitoterapeuci, influenserzy, którzy opowiadają o konopiach w wielu aspektach - od kuchni po aspekty prawne oraz prozdrowotne.

Jutro drugi dzień wykładów - szczegółowy rozkład znajdziecie tutaj https://kanabafest.pl/strefa-edukacyjna/#wyklady

 

Warto dodać, że organizatorzy włączyli się również w pomoc dla Ukrainy, więc każdy kupujący bilet na wydarzenie, może dokupić dodatkowy bilet wsparcia bądź dołożyć cegiełkę na miejscu w dniu trwania targów. Cała kwota przekazana zostanie Fundacji Otwarty Dialog.


Maj zapowiada się w Polsce konopnie, bo kilkanaście dni później, tym razem w Warszawie, społeczność będzie miała szansę spotkać się ponownie. Tym razem na organizowanym przez Wolne Konopie Marszu Wyzwolenia Konopi, który przejdzie ulicami Warszawy 28 maja o 16:20 i wystartuje spod Kolumny Zygmunta.

Czytaj więcej na EraKonopi.pl - Marsz Wyzwolenia Konopi powraca! Znamy trasę.

 

Kanaba Fest :  7 maja (sobota) od 11:00 do 19:00 i 8 maja (niedziela) od 11:00 do 18:00
Miejsce: Plenum, Doki 1/90b (wejście na targi od ulicy Elektryków), Gdańsk
Bilety: 10 zł za uczestnictwo w 1 dniu i 15 zł za 2 dni. 

Bilety do nabycia TUTAJ

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ