aktualności

Tajlandia będzie rozdawała sadzonki konopi do uprawy w domu

2022-05-15 16:30:00 Inga

Milion darmowych roślin konopi trafi do gospodarstw domowych w Tajlandii już w czerwcu tego roku. Za kilka tygodni większość ograniczeń prawnych dotyczących produkcji i posiadania marihuany w tym kraju zostanie zniesiona.

wikipedia.org/pexels.com
wikipedia.org/pexels.com

8 maja na portalu społecznościowym Facebook, tajski minister zdrowia, a zarazem lider partii Bhumjaithai Party, Anutin Charnvirakul ogłosił, że w czerwcu tego roku do obywateli trafi 1 milion darmowych roślin konopi indyjskich

Ponadto, jak podaje The Independent, od 9 czerwca w Tajlandii zmienią się przepisy dotyczące uprawy, posiadania i handlu marihuaną. W styczniu 2021 roku Charnvirakul zdecydował o usunięciu konopi indyjskich z listy substancji ściśle kontrolowanych, które według prawa są narkotykami i środkami odurzającymi.

Przykładowo, jeśli obywatel Tajlandii uzyska koncesję, będzie mógł legalnie handlować rośliną. Ponadto, Tajowie będą mogli uprawiać nieograniczone ilości konopi, pod warunkiem, że wcześniej zgłoszą władzom, że robią to w celach leczniczych. Osoby, które będą uprawiały konopie bez pozwolenia, zostaną ukarane grzywną w wysokości do 600 dolarów. Na osoby, które będą sprzedawały marihuanę komercyjnie, bez licencji, zostanie nałożona grzywna w wysokości ponad 8 tysięcy dolarów lub kara 3 lat pozbawienia wolności albo obie kary jednocześnie.

Warto zaznaczyć, że duże firmy należące do branży konopnej, będą musiały wystąpić o pozwolenie na prowadzenie działalności od Tajlandzkiego Urzędu ds. Żywności i Leków. 

Konsumowanie więcej niż śladowych ilości marihuany jest zabronione, dlatego Tajowie nie będą mogli używać tego, co wyhodują. Ilość dozwolonego THC w ekstraktach z konopi nie będzie mogła przekroczyć 0,2 procent.

Taka polityka rządu wydaje się dość kontrowersyjna, bo z jednej strony obywatele są zachęcani do masowej uprawy konopi, z drugiej używanie rekreacyjne nadal jest kryminalizowane. To sprawia wrażenie, że rządzącym zależy głównie na korzyściach ekonomicznych z konopi. Władze państwowe Tajlandii mają nadzieję uzyskać z uprawy konopi około 288.846.200 dolarów rocznie - podaje nationthailand.com.

W 2018 roku Tajlandia, jako pierwszy kraj w Azji Południowo-Wschodniej zalegalizowała marihuanę medyczną. Dwa lata później zostały zatwierdzone poprawki do ustawy o narkotykach w tym kraju, dzięki którym jest możliwa prywatna produkcja i sprzedaż medycznej marihuany.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ