warto wiedzieć

Powstała aplikacja, która monitoruje skutki zdrowotne używania marihuany

2022-01-21 08:00:00 Inga

Jedna z amerykańskich witryn informacyjnych, dotyczących konopi, stworzyła aplikację mobilną, która śledzi ważne funkcje zdrowotne przed i po użyciu konkretnych produktów z konopi.

pexels.com
pexels.com

WayofLeaf.com wyjaśnia, że celem ich autorskiej aplikacji jest chęć stworzenia niezawodnej bazy danych, która będzie dokładnie przedstawiała skutki zdrowotne różnych odmian i produktów na bazie konopi.

Aplikacja używana w połączeniu z zegarkiem Apple Watch, daje możliwość monitorowania różnych parametrów życiowych, takich jak tętno (BPM) i rytm serca. Wygląda to tak, że użytkownicy najpierw wybierają odmianę konopi lub produkt (w tym produkty CBD), którego zamierzają używać i następnie rozpoczynają sesję wstępnego monitorowania. Te parametry życiowe są ponownie kontrolowane, mniej więcej godzinę po użyciu szczepu lub produktu, aby określić wpływ konkretnego szczepu na takie rzeczy, jak stres, niepokój, jakość snu itp.

Uważa się, że jest to pierwsza tego typu aplikacja w branży i może potencjalnie zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie używają marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych - podaje prnewswire.com.

Zażywanie i regulacje dotyczące konopi rosły skokowo przez dziesięciolecia - mówi korespondent WayofLeaf, Dylan Baker. Mimo to bardzo brakuje nam wiedzy i umiejętności korzystania ze szczepów i produktów w celu osiągnięcia określonego zestawu wyników zdrowotnych.

Oprócz sprawdzania parametrów życiowych, takich jak BPM i rytm serca, program pozwala użytkownikom na zapisywanie notatek, do których zawsze mogą wrócić. 

Twórcy podkreślają, że dzięki aplikacji będzie można zbierać wiarygodne, autentyczne dane, które potwierdzą - skuteczność i vice versa - odmian konopi i produktów do zdefiniowanych zastosowań zdrowotnych.

Użytkownicy mogą wybierać i monitorować działanie wielu innych produktów z konopi, nie tylko marihuany. Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać w Apple iStore.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ