biznes & prawo

Policja ma plan jak pomóc osobom uzależnionym od narkotyków. Przechwyciła 3500 kontaktów z telefonu dealera

2022-01-23 08:00:00 Inga

3 500 osób kupujących narkotyki z Nijmegen i okolic (Holandia) otrzyma jutro SMS-a od policji z deklaracją w sprawie pomocy w walce z uzależnieniem narkotykowym. Policjanci zebrali numery z telefonów aresztowanych handlarzy narkotyków.

pexels.com
pexels.com

W jednym z holenderskich miast Nijmegen, w pobliżu granicy z Niemcami, została powstrzymana przez policję sieć narkotykowa. Poprzez kontakty przechowywane w telefonach komórkowych dealerów, funkcjonariusze chcą dotrzeć do kilku tysięcy nabywców narkotyków, żeby dać im możliwość wyjścia z nałogu.

Ostatnie miesiące były dość efektywne dla policji z Nijmegen. Zatrzymano dziesięć osób podejrzanych o handel narkotykami, a także zarekwirowano duże ilości narkotyków. Mundurowi przyznają, że gang narkotykowy działał profesjonalnie. Praktycznie każdy rodzaj narkotyku był dostarczany w błyskawicznym tempie, o każdej porze dnia.

Ta organizacja została założona jako firma. Uruchomiono coś w rodzaju sklepu z promocjami dla stałych klientów - mówi na łamach Netherland News Live Lonneke Hordijk, szef zespołu policji w Nijmegen.

Z danych zawartych w telefonach handlarzy wynika, że było co najmniej 3500 klientów. Aresztowani, z których pięciu nadal przebywa w areszcie, wkrótce odpowiedzą przed sądem. Jak relacjonują strażnicy prawa, z rozmów w aplikacji między dilerami, a kupującymi wyłaniają się przykre historie. Przykładowo - używając delikatnych słów - użytkownicy narkotyków są w stanie zhańbić swoją godność za "działkę", jeśli nie mają pieniędzy.  

W działania, których głównym pomysłodawcą jest policja, włączyli się również pracownicy urzędu miasta. W poniedziałek, niedawni klienci dealerów mają być bombardowani SMS-ami dotyczącymi wsparcia w zakresie pomocy wyjścia z nałogu.

pexels.com

W wiadomości ma znaleźć się odniesienie do strony internetowej Stopmetdrugs024.nl  - strona przedstawia historie ludzi, którzy skutecznie przeszli detoksykację, a także zawiera adresy agencji i anonimowych grup samopomocy, do których użytkownicy narkotyków mogą się udać.

Nie zamierzamy aresztować ani ścigać tych ludzi. Nie znamy również nazwisk tych osób – powiedział NNL, szef policji Hordijk.

Służby chcą nie tylko pozbyć się handlarzy narkotyków, ale także pomóc osobom uzależnionym odmienić swoje życie i zacząć funkcjonować bez nałogu.

Policja holenderska wysłała wcześniej smsy do kilkuset osób w Zwolle i Winterswijk. W Nijmegen, po raz pierwszy, klientów narkotyków jest kilka tysięcy.

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ