aktualności

ODWOŁANE - 4 edycja Targów Cannabizz 2022 miała odbyć się w ten weekend!!

2022-06-15 08:00:00 Inga

Rynek konopny nad Wisłą rośnie jak szalony, chociaż świadomość w społeczeństwie dojrzewa powoli. Wychodząc naprzeciw takiemu potencjałowi branży, producenci organizują wydarzenia, których celem jest nie tylko zaprezentowanie produktów i poszerzanie kontaktów biznesowych, ale również rozwijanie świadomości wśród ludzi na temat korzyści płynących z zastosowania konopi w przemyśle. W myśl tej idei, powstały Międzynarodowe Targi Konopne Cannabizz, które odbędą się w tym roku w ostatni weekend listopada w Warszawie.

Cannabizz
Cannabizz

Mimo, że pandemia uniemożliwiła realizację dwóch poprzednich edycji Targów Cannabizz w Warszawie, Organizatorzy nie poddają się i zapraszają na edycję 2022! Tym razem pomysłodawcy targów zebrali potrójną moc, która z pewnością pozwoli im przygotować jedną z najlepszych konopnych imprez naszych czasów.

Od trzech lat obserwujemy rosnące zainteresowanie naukowymi zagadnieniami związanymi z Cannabizz, dlatego w tym roku poszerzymy ten aspekt targów. Przez cały weekend  25-27 listopada 2022 r. eksperci, lekarze, prawnicy, biznesmeni i aktywiści z całego świata będą dzielić się swoją wiedzą, badaniami i doświadczeniami z uczestnikami targów podczas towarzyszącej im konferencji, na której poruszane będą zagadnienia od przemysłowych zastosowań konopi, przez ich potencjał leczniczy, aż po – ich status prawny - zapowiadają Organizatorzy.

Konopie są wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym, ale także w produkcji samochodów, odzieży czy budownictwie. Ewoluująca liberalizacja przepisów dotycząca ich uprawy, przygotowywania do sprzedaży i wprowadzania na rynek może przynieść korzyści całej osłabionej kryzysem pandemicznym gospodarce.

Boom na konopie

W Polsce w zawrotnym tempie powstają kolejne firmy zajmujące się konopiami siewnymi. Tylko w Warszawie jest ich obecnie ponad 20 (podczas gdy jeszcze w 2017 r. istniały tylko cztery sklepy, w których można było dostać CBD), a cały czas powstają nowe - podaje gazeta MSP. Podobnie, kiedy dzisiaj w Internecie wpiszemy frazę „firma polska konopie przemysłowe” pojawi aż 169.000 wyników. Te fakty wskazują na to, że obecnie mamy do czynienia ze swojego rodzaju boomem na rynku konopnym w Polsce. Rynek konopi rozwija się niezwykle dynamicznie.

Znaczenie Cannabizz dla branży konopnej

Pierwsza edycja targów odbyła się w 2017 roku, a już w ostatnich latach Polska stała się jednym z kluczowych krajów dla globalnej branży konopnej. Rynek nieprzerwanie kwitnie, przepisy regulujące uprawę konopi włóknistych proszą się o zmiany,  a poziom świadomości na temat Cannabis w ostatnich latach sukcesywnie wzrasta.

Przepisy regulujące dostęp do medycznej marihuany, industrializacja produktów z CBD i rosnąca skłonność konsumentów do zakupu spowodowały, że do Warszawy regularnie napływają międzynarodowe inwestycje. Co istotne, Polska w odróżnieniu od niektórych państw, np. USA, nie wygląda na szczególnie zainteresowaną wprowadzeniem przepisów zgodnych z ostatnimi wytycznymi UE, wymierzonymi w CBD, czyli. z tzw. Novel Food Act. Oznacza to, że można się spodziewać, że Polska – a wraz z nią cały region – może wkrótce stać się kluczowym rynkiem dla europejskiej branży CBD. Są też zdania, że nowe unijne przepisy mogą wyeliminować z rynku wielu mniejszych producentów olejów CBD. 

Targi Canabizz w Warszawie stały się platformą nie tylko dla biznesmenów chcących rozwijać swoją sieć kontaktów w Europie Środkowo-Wschodniej, ale dla wszystkich zainteresowanych branżą konopną.

Targi Cannabizz będą trwały 3 dni - 25-27 listopada

25 listopada b.r. tysiące gości i setki wystawców spotkają się w największej i najbardziej nowoczesnej hali wystawowej w Warszawie – w Centrum Handlowo-Kongresowym GlobalExpo.  Na targach zaprezentowana zostanie szeroka oferta produktów dla upraw outdoor oraz indoor, jak również nasiona dla kolekcjonerów, systemy oświetlenia, suplementy diety, kosmetyki i różnego rodzaju parafernalia.

Zapraszamy również wszystkich odwiedzających na Konferencję, która będzie towarzyszyła Targom Cannabizz.

Konferencja będzie podzielona na trzy główne bloki tematyczne:

piątek wystąpią specjaliści prezentujący przemysłowe wykorzystanie konopi,

sobotę wystąpią autorytety medycznego zastosowania konopi,

niedzielę zostanie poruszony aspekt społeczny

Wstęp na wszystkie prelekcje jest bezpłatny!

25 – 27 listopada 2021 dołącz do najważniejszego wydarzenia w branży konopnej w tym roku!

Śledź wydarzenie również na Facebooku!

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ