Ludzie

Niemieckie społeczeństwo jest za legalizacją marihuany rekreacyjnej? Znamy wyniki najnowszych badań

2022-11-15 13:30:00 red.

W październiku br. Ministerstwo Zdrowia w Niemczech przedstawiło plan liberalizacji prawa w sprawie dostępu do marihuany. Dwa instytuty badania rynku przeanalizowały stosunek Niemców do depenalizacji marihuany dla osób dorosłych. Jakie jest poparcie społeczeństwa? 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

W imieniu berlińskiej firmy konopnej Sanity Group, dwa instytuty badania rynku Statista i Civey sprawdziły stosunek Niemców do legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych dla osób dorosłych. Aż dwie trzecie ankietowanych popiera to rozwiązanie, a szczególnie osoby mieszkające na zachodzie i w centrum kraju oraz ludzie młodsi. 

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami 50% osób (w wieku od 18 do 29 lat) oraz 47% osób (w wieku od 30 do 39 lat) wykazuje pozytywną postawę wobec legalizacji marihuany. Najbardziej negatywna postawa pojawia się wśród osób po 65. roku życia (aż 47% nie akceptuje tego pomysłu), 54% mieszkańców miast i 27% mieszkańców wsi jest za legalizacją marihuany. Plany rządu są oceniane najbardziej negatywnie na wschodzie kraju. 

Legalizację rekreacyjnej marihuany popiera 66% osób, przy czym w grupie wiekowej 18-29 lat jest to aż 80%. W przypadku seniorów powyżej 70. roku życia, przeciwne jest 51% osób. 

Przypomnijmy, że Minister Zdrowia Niemiec Karl Lauterbach 26 października br. przedstawił plan liberalizacji prawa w sprawie dostępu do marihuany. Projekt zakłada, że w Niemczech legalne będzie posiadanie przez dorosłych - 20 do 30 gramów rekreacyjnej marihuany dla konsumpcji własnej w miejscach prywatnych i publicznych Rząd wstępnie zatwierdził projekt resortu zdrowia.

Pisaliśmy o tym: https://erakonopi.pl/niemiecki-rzad-przedstawil-projekt-ws-legalizacji-marihuany-nawet-30-gramow-na-wlasny-uzytek-teraz-wszystko-w-rekach-unii-europejskiej,972

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ