aktualności

Niemcy, Malta, Luksemburg i Holandia spotkały się, aby omówić legalizację marihuany

2022-07-28 08:00:00 Inga

W ubiegłym tygodniu, przedstawiciele z Niemiec, Luksemburga, Malty oraz Holandii spotkali się w celu omówienia legalizacji konopi w Europie. Było to pierwsze historyczne spotkanie państw Europy Zachodniej, dotyczące niemedycznej reformy konopi indyjskich.

pexels.com
pexels.com

Coraz więcej europejskich krajów wprowadza reformy dotyczące liberalizacji konopnego prawa. W zeszłym tygodniu, kraje zachodnioeuropejskie spotkały się, aby omówić plany i wyzwania związane z legalizacją marihuany rekreacyjnej.

Twitter.com

Była to pierwsza taka dyskusja, a jej organizatorzy nie zaprzeczają, że w przyszłości zostanie rozszerzona - co najmniej - na inne kraje Unii Europejskiej.

Spotkanie czołowych urzędników Niemiec, Luksemburga, Malty oraz Holandii  może mieć ważne znaczenie dla zsynchronizowania przepisów dotyczących konopi oraz w poradzeniu sobie z oporem ze strony Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), która obecnie zakazuje państwom członkowskim legalizacji rekreacyjnej marihuany.

Na pierwszym szczycie nie zapadły żadne szczególne decyzje, ale zainteresowane strony sporządziły oświadczenie, w którym zostały wyznaczone wspólne cele. Ponadto, kraje, które wzięły udział w spotkaniu jednogłośnie stwierdziły, że mają świadomość, iż obecne stanowisko prohibicyjne wobec konopi nie jest opcją możliwą do utrzymania.

To oznacza, że kraje, które popierają legalizację konopi, będą musiały zapoznać się z dostępnymi raportami na temat skutków prohibicji, a następnie szukać możliwości pozwalających uregulować przepisy prawne dotyczące marihuany.

Uczestnicy spotkania stwierdzili również, że takie rozmowy są ważne dla wymiany wiedzy i doświadczeń, a także stwarzają warunki do szukania odpowiednich rozwiązań na problemy związane z reformą konopi indyjskich.

Dyskusja jest niezwykle istotna, jeśli chodzi o zagrożenia dla zdrowia publicznego ze strony czarnego rynku. Rozmowy były głównie skupione wokół nienaukowych i niemedycznych regulacji marihuany.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ