aktualności

Minnesota zalegalizowała rekreacyjną marihuanę

2023-05-31 11:30:00 red.

Minnesota jest 23. stanem USA, który legalizuje rekreacyjną marihuanę. Mieszkańcy w wieku 21 lat i starsi będą mogli legalnie konsumować i uprawiać konopie indyjskie na własny użytek od 1 sierpnia.

pexels
pexels

Zgodnie z ustawą, która została przyjęta przez większość ustawodawczą DFL w ostatnich dniach sesji, dorośli mogą legalnie posiadać do 2 funtów kwiatu konopi na własny użytek w domu i do 2 uncji w miejscach publicznych. Hodowcy domowi mogą mieć do ośmiu roślin, chociaż tylko cztery mogą kwitnąć jednocześnie.

Od 1 sierpnia dorośli powyżej 21 roku życia będą mogli kupować i posiadać w miejscach publicznych do dwóch uncji (nieco ponad 56 gramów) marihuany. 
 
Od sprzedaży konopi indyjskich obowiązywać ma podatek w wysokości 10%, który będzie nakładany dodatkowo, poza standardowym stanowym podatkiem od sprzedaży w wysokości 6,875%.
 
Osiemdziesiąt procent przychodów trafi do stanowego funduszu ogólnego, część z nich zostanie przeznaczonych na wsparcie firm zajmujących się konopiami indyjskimi, finansowanie działań związanych z leczeniem uzależnień i innych programów prozdrowotnych. 20 procent trafi do samorządów lokalnych.
 
Ustawodawcy stwierdzili, że wydanie licencji sprzedawcom detalicznym na sprzedaż marihuany zajmie prawdopodobnie od 12 do 16 miesięcy. 
 
 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ