aktualności

Mieszkańcy Oklahomy zdecydowali - "nie" dla legalizacji marihuany rekreacyjnej

2023-03-08 13:47:29 red.

Jak informuje The Associated Press, we wtorek wyborcy w całej Oklahomie opowiedzieli się przeciwko używaniu rekreacyjnej marihuany przez osoby w wieku powyżej 21 lat.

fot.shutterstock
fot.shutterstock

W stanie Oklahoma pojawił się pomysł, by marihuana stała się legalna nie tylko w celach medycznych, ale również rekreacyjnych w przypadku osób powyżej 21 roku życia. Konserwatywni wyborcy odrzucili jednak tę propozycję.

Dzięki głosowaniu Oklahoma dołączyła do wielu konserwatywnych stanów, których wyborcy niedawno opowiedzieli się przeciw legalizacji rekreacyjnej marihuany. Chociaż stan Missouri zatwierdził w listopadzie stanową poprawkę do konstytucji zezwalającą na rekreacyjną marihuanę, wyborcy w innych konserwatywnych stanach, w tym w Arkansas, Północnej Dakocie i Południowej Dakocie, odrzucili podobne propozycje.

Wyborcy w Oklahomie, gdzie prawie 10 procent populacji ma już kartę medycznej marihuany, najwyraźniej uznali, że obecny poziom dostępu do marihuany jest wystarczający. 62 procent głosowało na nie, a 38 procent na tak.

W 2018 roku Oklahoma zatwierdziła głosowanie legalizujące używanie, sprzedaż i uprawę medycznej marihuany. 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ