zdrowie

Medyczna marihuana będzie sprzedawana na stacjach paliw w USA

2022-12-12 11:30:00 red.

Dzisiaj na stacjach paliw oprócz benzyny kupujemy zapiekanki, kawę, płyn do spryskiwaczy i właściwie znajdziemy spory asortyment prawie jak w markecie. Na stacjach Circle K na Florydzie pojawi się produkt, którego nie znajdziemy w innych tego typu obiektach - marihuana medyczna.

zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com
zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com

Stacje Circle K rozszerzają swoją ofertę dla klientów w Stanach Zjednoczonych. Będą sprzedawały medyczną marihuanę. Oznacza to więc, że podjeżdżając na stację zatankować samochód będziemy mogli przy okazji oprócz kawy i płynu do spryskiwaczy zakupić produkty konopne.  

Pilotaż projektu obejmie 10 lokalizacji na terenie stanu Floryda. To efekt współpracy sieci z firmą Green Thumb Industries - jednym z największych producentów konopi w USA. Firma wynajmie powierzchnię na wybranych stacjach Circle K i postawi tam swoje sklepy pod nazwą RISE Express. W ofercie pojawią się m.in. kwiaty, pre-rollsy, żelki gumy do żucia i e-papierosy. Projekt ma rozpocząć się w 2023 r.

Prawo stanowe na Florydzie zezwala na zakup marihuany, ale tylko medycznej. Marihuana będzie sprzedawana tylko klientom, którzy posiadają stosowną kartę medyczną. Takie uprawnienia ma ponad 700 tys. mieszkańców Florydy.

Główną korzyścią dla klientów kupujących marihuanę na stacjach benzynowych będzie po prostu wygoda.

Circle K to jedna z największych sieci stacji benzynowych w USA. Charakterystyczne logo i czerwone barwy można zobaczyć w 47 stanach, a łączna liczba stacji sięga 7 tysięcy. 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ