aktualności

Marsz Wyzwolenia Konopi 2022 - jak chciałbyś, żeby wyglądał? (ZDJĘCIA)

2022-02-06 08:30:00 Inga

Marsz Wyzwolenia Konopi ma odbyć się również w tym roku. Tym razem Organizatorzy chcą, żeby to potencjalni uczestnicy wydarzenia zdecydowali o tym, co w trakcie niego będzie się działo. Na swoim profilu facebook'owym zaproponowali trzy formy manifestacji, prosząc o komentarze internautów.

Stowarzyszenie Wolne Konopie, facebook
Stowarzyszenie Wolne Konopie, facebook

Ostatnio coraz więcej w Polsce mówi się o konopiach. Dużo się dzieje, pacjenci przestają być przestępcami, będziemy mieć własne uprawy, ale… no właśnie ALE! Wokół nas wszyscy legalizują, żeby wskrzesić gospodarkę. Tymczasem w Polsce ścigamy młodych za 1,5 grama - napisali w poście dotyczącym wydarzenia Organizatorzy - Stowarzyszenie Wolne Konopie.

Marsze Wyzwolenia Konopi to apel światowego ruchu, walczącego o konstruktywne podejście do roślin, jakimi są konopie. Każdej wiosny w ponad 300 miastach zwolennicy konopi z całego świata zbierają i uczestniczą w jednymi z największych pochodów w dziejach ludzkości. Ruch zapoczątkowany przez amerykańskiego aktywistę Danna Beal w 1999 roku ma na celu celebrowanie kultury konopi oraz ukazanie pokojowego stylu życia wybranego przez użytkownika konopi. W Polsce Marsze Wyzwolenia Konopi odbywają się od 2003 roku i z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze zwolenników. W pierwszym historycznym marszu wzięło udział ok. 50 osób, a już w 2012 aż 20 tysięcy. Wydarzenie wspierają liczni artyści, dlatego zawsze towarzyszy im muzyka.

źródło: youtube - kliknij jeśli chcesz zobaczyć film

Naszym celem jest wzbudzenie debat w mediach,  dyskusji wśród rodzin, zaznaczenie naszej obecności, edukowanie zarówno konsumentów jak i abstynentów gdyż lata prohibicyjnej propagandy spowodowały fałszywy obraz w umyśle przeciętnego człowieka zamieszkującego kulę ziemską - informują Organizatorzy. 

Przyszli uczestnicy zostali w tym roku poproszenie o propozycje związane z charakterem marszu.
 
Napiszcie w komentarzach która forma najbardziej do Was przemawia:
 
* Marsz głównymi ulicami Warszawy zakończony koncertami
* Tylko manifestacja
* Piknik rodziny
Jeśli macie jakieś inne pomysły to podzielcie się w komentarzach. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna ponieważ robimy to DLA WAS!
 
Już w tej chwili spotkali się z licznym odzewem osób zainteresowanych. Z komentarzy wynika, że uczestnicy chcą przede wszystkim się dobrze bawić. Jedną z pierwszych propozycji był przemarsz głównymi ulicami Warszawy, zwieńczony piknikiem, by osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w marszu mogły przyjść na taki piknik.
 

Największym zainteresowaniem cieszy się zestaw MARSZ, PIKNIK I KONCERTY :) czekamy na więcej komentarzy. Kliknij w link i wyraź swoją opinię.

 
Pomysłodawcy manifestacji nie przekazali jeszcze informacji o dacie i godzinie wydarzenia, a także miejscu, z którego wyruszy manifestacja.
 
Autorem tych pięknych zdjęć w GALERII jest Oskar Jerzyna - za zgodą Wolne Konopie.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ