aktualności

Marihuana rekreacyjna legalna w kolejnych stanach USA

2022-11-15 11:52:10 red.

Już w 21 z 50 stanów USA legalna jest marihuana rekreacyjna - Tak w drodze referendum zdecydowali wyborcy w Missouri i Maryland.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Wyborcy w Missouri i Maryland w stanowych referendach opowiedzieli się za legalizacją marihuany w celach rekreacyjnych. Podobny projekt odrzucono w stanach Arkansas, Dakota Północna i Dakota Południowa. Te rezultaty oznaczają, że w 21 z 50 stanów USA i w Dystrykcie Kolumbii dopuszczono już rekreacyjne użycie marihuany.

Jak podaje New York Times w głosowaniu wzięło udział ponad 80 proc. osób w stanie Maryland. 965 tys. wyborców, czyli 65,5 proc., opowiedziało się za projektem legalizacji. W Missouri, przy podliczeniu 90 proc. oddanych głosów, za podobną liberalizacją prawa zagłosowało 53,1 proc. obywateli.

Opowiadając się za legalizacją, mieszkańcy stanu Maryland odrzucili nieudane pomysły z przeszłości i wybrali reformę swoich praw w celu ochrony wolności obywatelskich i wsparcia sprawiedliwości rasowej - oświadczył Erik Altieri, szef organizacji NORML, jednej z najstarszych grup opowiadających się za depenalizacją marihuany w Stanach Zjednoczonych.

Głosowanie nastąpiło niedługo po decyzji prezydenta Joe Bidena, który w październiku br. ogłosił, że ułaskawi tysiące Amerykanów skazanych za zwykłe posiadanie marihuany. Liberalizacja prawa przez Joe Bidena jest spełnieniem obietnic z kampanii wyborczej.

Pisaliśmy o tym: https://erakonopi.pl/prezydent-joe-biden-zbyt-wiele-istnien-zginelo-z-powodu-naszego-nieudanego-podejscia-do-marihuany-nadszedl-czas-abysmy-naprawili-te-bledy,970

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ