aktualności

Lokalni mieszkańcy Meksyku zamieniają pola kukurydzy w pola konopi

2022-01-20 08:00:00 Inga

Meksykanie liczą, że legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych nastąpi również w ich kraju. Kilka społeczności jest już w trakcie uzyskiwania pozwoleń na uprawę. Nowo utworzony kolektyw ma nawet przygotowany plan B, gdyby jednak do legalizacji nie doszło albo trzeba będzie na nią jeszcze długo poczekać.

pexels.com
pexels.com

Legalizacja konopi indyjskich w Meksyku rozpoczęła się w 2021 roku, kiedy meksykański Sąd Najwyższy orzekł złagodzenie zasad otrzymywania licencji na uprawę marihuany medycznej, która jest w pełni legalna w kraju.

W marcu 2021 roku izba niższa w Meksyku zatwierdziła narodową ustawę o dekryminalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. W styczniu 2022 roku w zagranicznych mediach pojawiła się informacja, że głosowanie w Senacie ma się rozpocząć w lutym. Zdaniem partii prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora ustawa przejdzie - podaje BBC NEWS. Wówczas Meksyk stałby się jednym z największych na świecie, ujętych w normy, rynków konopi indyjskich.

Zastąpią kukurydzę konopiami

Dziesięć społeczności w Sierra utworzyło grupę Oaxaca Highlands. Członkowie zbiorowości są w trakcie uzyskiwania pozwoleń na uprawę konopi. Chociaż tubylcy nie mają pewności, czy władze zalegalizują konopie, planują wykorzystać utworzony zakład do sprzedaży produktów zawierających CBD, aromatyzowanych potraw nasionami konopi, a także ubrań i piwa z tej rośliny.

Wojny narkotykowe w Meksyku

Wojny narkotykowe w Meksyku, źródło: pl.wikipedia.org

Jak podaje Axios, Wyżyny Oaxaca i Guerrero przez wiele lat były wykorzystywane przez organizacje zajmujące się handlem narkotykami. Członkowie gangów zmuszali mieszkańców do uprawiania na ich rzecz "pól narkotykowych" i zbierania maku lekarskiego do heroiny, sprzedawanej w Stanach Zjednoczonych. Tym samym rdzenne społeczności zostały napiętnowane. Wcześniej hodowali konopie indyjskie do celów tradycyjnych i leczniczych.

Teraz rodzimi mieszkańcy Meksyku liczą, że dzięki pozwoleniom na uprawę marihuany odzyskają legalne miejsca pracy i nie będą już musieli migrować na północ.

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ