biznes & prawo

Kandydat na prezydenta USA zapowiada legalizację marihuany

2023-07-06 15:25:47 red. za Marijuana Moment

Robert F. Kennedy Jr., kandydat Demokratów na prezydenta w 2024 r., mówi, że zalegalizowałby marihuanę i psychodeliki, gdyby został wybrany do Białego Domu.

NEWS NATION
NEWS NATION

Jak podaje portal Marijuana Moment RFK Jr. obiecuje zalegalizować marihuanę i psychodeliki. Substancje zostałyby opodatkowane, a dochody z nich pochodzące wykorzystane do tworzenia „centrów leczenia”, w których ludzie wychodzą z uzależnienia mogli nauczyć się rolnictwa ekologicznego jako narzędzia terapeutycznego. Wyraził również poparcie dla uwolnienia usług bankowych dla branży konopi indyjskich.

Kennedy mówił o swoich własnych zmaganiach z uzależnieniem w młodości i lekcjach, które wyciągnął z dziesięcioleci rekonwalescencji. 

Zalegalizowałbym leki psychodeliczne – jakąś formę legalizacji– powiedział, dodając, że niekoniecznie wyobraża sobie komercyjny rynek, na którym każdy mógłby odwiedzić sklep, aby kupić substancje, ale że dostęp powinien być regulowany. Jego plan nie kończy się jednak na prostej legalizacji.

Zamierzam zdekryminalizować marihuanę na szczeblu federalnym, pozwolić stanom ją regulować, nadal opodatkowywać ją na poziomie federalnym i wykorzystywać te podatki do finansowania programów leczenia – mówił. - I zrobiłbym to samo z narkotykami psychodelicznymi, które moim zdaniem nie powinny być kryminalizowane.

Program leczenia finansowany z podatków od marihuany i psychodelików, jest inspirowany włoskim ośrodkiem leczniczym, który przyjmuje osoby zmagające się z nałogiem lub osoby zagrożone i zapewnia wsparcie poprzez podejście skoncentrowane na rolnictwie. Mieszkańcy angażują się w działania takie jak ogrodnictwo, leśnictwo i opieka nad zwierzętami.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ