biznes & prawo

Jesteś miłośnikiem konopi? Weź udział w Marszu Wyzwolenia Konopi 3 czerwca

2023-05-27 14:30:00 red.

3 czerwca br., po raz 20. ulice Warszawy zaleje zielona fala, jaką będzie Marsz Wyzwolenia Konopi pod hasłem „Wolne Konopie receptą na kryzys”.

WeedFest 2023/fot. Era Konopi
WeedFest 2023/fot. Era Konopi

Koncerty, porady prawne, porady lekarskie, stoiska branżowe, przemarsz - 3 czerwca w Warszawie odbędzie się XX Marsz Wyzwolenia Konopi pod hasłem „Wolne Konopie receptą na kryzys”. Każdego z nas dotyka szalejąca inflacja, coraz więcej państw dostrzega zalety z legalnej sprzedaży konopi indyjskich. Z racji jubileuszowej edycji organizatorzy szykują naprawdę sporo atrakcji więc koniecznie rezerwujcie sobie ten dzień.

Wydarzenie odbędzie się na Placu Bankowym w Warszawie. 

 

Tegoroczne atrakcje Marszu

Ruszy z Placu Bankowego i będzie jeszcze bardziej urozmaicona niż dotychczas. Przemarszowi ma towarzyszyć dobra muzyka, happeningi edukacyjne, przystrojone platformy i pomysłowe transparenty. W tym roku pojawi się także nowość dla osób, które popierają legalizację marihuany, ale nie są fanami formy manifestacji, jaką jest marsz. Zostanie zorganizowana także impreza stacjonarna.

Na niej pojawią się stanowiska konopne, gdzie zaprezentować się będą mogli producenci, prowadzone będą również warsztaty i prelekcje z udziałem ekspertów. Wydarzenie zwieńczą koncerty z muzyką na żywo i występy stand-uperów. Uwzględniając wszystkie eventy towarzyszące, organizatorzy obiecują, że atrakcji wystarczy na cały weekend.

Za część merytoryczną i edukacyjną zadba Stowarzyszenie Wolne Konopie, które tym razem wspierać będzie nowopowstała Fundacja Otwieramy Oczy. Całość uświetnią zaproszeni goście specjalni, a także konopni producenci i prawnicy specjalizujący się w prawie konopnym. Wszyscy będą do dyspozycji uczestników, by porozmawiać, podzielić się wiedzą i np. umożliwić wybór odpowiedniego dla siebie produktu.

Coroczny Marsz Wyzwolenia Konopi jednoczy wszystkich w walce o równe traktowanie i bezpieczne prawo: przedsiębiorców, którzy chcą bezpiecznie i legalnie uczestniczyć w bardzo dochodowej i perspektywicznej branży; pacjentów, którzy chcą bezpiecznego dostępu do leczenia marihuaną; zwykłych obywateli, którzy chcą dostępu do używki mniej szkodliwej od alkoholu; policjantów, którzy nie chcą już musieć karać nastolatków za kilka gramów suszu, niejednokrotnie utrudniając im start w dorosłe życie. Listę grup społecznych, które skorzystają na liberalizacji prawa można ciągnąć w nieskończoność. Sednem walki jest zniesienie szkodliwej i nieskutecznej polityki antynarkotykowej, która w obecnej formie zawiodła na całym świecie.

 

Marsz Wyzwolenia Konopi to wydarzenie  organizowane cykliczne od 2003 roku przez aktywistów konopnych, którzy walczą o zmiany w polskim prawie narkotykowym. Obecne przepisy są powodem wielu absurdów, takich jak chociażby zamykanie w więzieniach pacjentów medycznej marihuany. 

Ponad 60% polskiego społeczeństwa jest za zniesieniem kar za posiadanie marihuany na własny użytek.

Badania pokazują, że około 3 mln Polek i Polaków przynajmniej raz w roku pali marihuanę. Od początku prohibicji, skazanych za posiadanie konopi zostało ponad 2 miliony osób. Co więcej, badania i przykłady krajów, w których nie ma zakazu, jasno pokazują, że używanie konopi wśród młodzieży po legalizacji nie wzrasta, a nawet spada. 

Jak co roku Marsz postuluje więc:

  • zniesienie kar za posiadanie marihuany,
  • legalizację domowych upraw na własny użytek,
  • rozwój kontrolowanego rynku marihuany,
  • rozszerzenie edukacji antynarkotykowej, która powinna być podstawą polityki zapobiegania nadużyciom.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ