biznes & prawo

Hawaje zalegalizują marihuanę rekreacyjną? Trwają prace nad projektem ustawy

2023-02-02 10:00:00 red.

Hawaje to kolejny stan USA, który dąży do legalizacji marihuany rekreacyjnej. Trwają prace nad projektem ustawy, którego głównym autorem ustawy jest reprezentantka wysp, Jeanné Kapela wywodząca się z demokratycznego ugrupowania.

shutterstock_603384578
shutterstock_603384578

Członkowie Marijuana Policy Project (MPP) poinformowali, że trwają pracę nad projektem, skupionym wokół sytuacji marihuany rekreacyjnej na Hawajach. 

Kapela nie określiła, kiedy dokładnie zostanie przedstawiony projekt ustawy legalizacyjnej, jednakże podkreśliła jego kilka kluczowych punktów. Jednym z priorytetów ma być oczyszczenie rejestrów karnych dla osób, które otrzymały wyrok za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

Warto wspomnieć, że inicjatywa Jeanné Kapela nie jest pierwszą propozycją zmiany prawa dotyczącą legalnych konopi. W marcu 2021 r. Senat Hawajów zatwierdził dwa takie projekty ustaw, które ostatecznie jednak nie zostały przyjęte.

W listopadzie 2022 roku w wyborach wyborcy na Hawajach wybrali popierającego legalizację gubernatora i wicegubernatora. Nowo wybrany gubernator Josh Green powiedział, że podpisze ustawę legalizującą marihuanę dla dorosłych.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą z 2020 roku marihuana na Hawajach ma status substancji zdekryminalizowanej, co oznacza, że osoby dorosłe posiadające do 3 gramów marihuany, nie pójdą do więzienia, ale zapłacą mandat w wysokości maksymalnie 130 dolarów.

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ