Jakość w Twoich Rękach

Golden Cannabis - certyfikat, który potwierdzi jakość produktów konopnych!

2021-06-24 16:06:57 HMW

Jakość w Twoich rękach -  tak brzmi hasło naszej akcji edukacyjnej, przygotowanej wspólnie z laboratorium Cannalabs by EkotechLAB skierowanej z jednej strony do konsumentów, z drugiej do producentów konopnych. W ramach akcji zachęcamy wszystkich do zwracania szczególnej uwagi na jakość produktów konopnych i pomagamy ją weryfikować. Sprawdźcie na czym polega certyfikat jakości Golden Cannabis i dlaczego warto szukać produktów oznaczonych właśnie tym znakiem! 

golden canabis - logo zloto
golden canabis - logo zloto

Na czym polega idea certyfikacji jakości GOLDEN CANNABIS 

Idea certyfikacji produktów konopnych na znak jakości Golden Cannabis narodziła się w 2020 roku, gdy laboratorium Cannalabs by EkotechLAB uzyskało akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) – rządowej organizacji odpowiedzialnej za kontrolę laboratoriów. Uznanie PCA dało firmie legitymację prawną do prowadzenia certyfikacji. Ponad pół roku trwało opracowanie programu certyfikacji, umowy, znaków graficznych oraz strony dedykowanej projektowi:https://goldencannabis.pl/

Główną przyczyną, dla której laboratorium Cannalabs by EkotechLAB uznało, że pomysł certyfikacji jest niezwykle potrzebny na rynku była częstotliwość zgłaszanych przez konsumentów pytań o autentyczność sprawozdań, przedstawianych przez producentów oraz dystrybutorów. Ku zaskoczeniu laboratorium okazało się, że spora część wydawanych certyfikatów z badań jest najzwyczajniej w świecie podrobiona. Najczęściej zdążają się oszustwa, polegające na „podnoszeniu” zawartości CBD np. z 5,5% do 10,5%, zmiany nazw próbek, zmiany nazwy zleceniodawcy lub zmiana daty. Części z producentów zależy tylko na „papierze”, więc po prostu kopiują certyfikat innego producenta, wstawiając swoje dane. Częściowo udało się ukrócić ten proceder poprzez zabezpieczenie sprawozdań QR-kodem, ale nie wszyscy konsumenci umieją z QR- kodu skorzystać.

Drugi aspekt stanowiłą bardzo duża częstotliwość zapytań konsumentów o wskazanie producenta, którego laboratorium mogłoby polecić, bo przecież bada prawie wszystkich. Cannalabs jako laboratorium akredytowane nie może nikogo polecać ani rekomendować zgodnie z obowiązującymi ścisłymi regulacjami odnośnie poufności i bezstronności.

Rozwiązaniem wyżej opisanych kwestii okazało się wprowadzenie certyfikacji na znak jakości Golden Cannabis. Na czym polegają główne cechy przedsięwzięcia?

1. Niezależny, anonimowy zakup produktu z rynku. Pracownik laboratorium anonimowo kupuje produkt w lokalnej aptece lub sklepie, na Allegro lub w sklepie internetowym – tak samo jak konsument. Unikamy w ten sposób sytuacji, w której nieuczciwy producent przesyła inną próbkę do badania a inną sprzedaje na rynku.

2. Publikacja na stronie wyniku akredytowanych badań, które obejmują pełne spektrum kannabinoidów – konsument w jednym miejscu może porównać skład produktów wielu producentów.

3. Certyfikat Golden cannabis nie jest przyznawany na zawsze. Certyfikat nadawany jest tylko na rok. Po upływie tego czasu produkt musi być ponownie przebadany lub zostaje usunięty z bazy certyfikowanych produktów dostępnej na stronie Golden Cannabis - daje to pewność konsumentom, że „ranking” jest ciągle żywy, nie jest jednorazowy.

4. Wyniki znajdują się na naszej stronie: https://goldencannabis.pl/– nie można ich podrobić i nimi manipulować.

5. Laboratorium Cannalabs by EkotechLAB jest niezależne i nie powiązane z żadnym producentem, więc nikogo nie faworyzuje.

Dlaczego warto wybierać produkty oznaczone certyfikatem jakości GOLDEN CANNABIS?

Produkty konopne sprawdzane są pod kątem tego co jest najważniejsze - zawartości kannabinoidów. Klienci kupują preparaty konopne głównie dla zawartości CBD, CBG lub tzw. „full spektrum” kannabinoidów - badanie sprawdza czy to, co deklaruje producent na opakowaniu zgadza się z rzeczywistością. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzają uczciwość producenta jego produktowi przyznany zostaje certyfikat Golden Cannabis.

Laboratorium Cannalabs by EkotechLAB to zespół młodych ambitnych chemików analityków i to jest klucz do jakości wszystkich usług wykonywanych przez to laboratorium, dla którego najwyższe standardy pracy są podstawą. Na koniec należy jeszcze dodać, że Laboratorium Cannalabs by EkotechLAB posiada Akredytację Polskiego Centrum Akredytacji w zakresie full spektrum analiz kannabinoidów w produktach konopnych.

Pamiętaj, Jakość w Twoich - to nie tylko hasło naszej akcji, ale także świadomy wybór produktów konopnych, który ułatwi certyfikat jakości Golden Cannabis. Wybierając produkty certyfikowane Golden Cannabis motywujmy także producentów konopnych do certyfikacji i dbałości o jakość swoich produktów.

Posłuchaj, co o inicjatywie GOLDEN CANNABIS mówi jej pomysłodawca i właściciel Cannalabs by EkotechLAB,
Marek Klein:

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ