Ekologiczne maty sanitarne z konopi, lnu i juty ze Złotym Godłem w kategorii QI PRODUCT

2022-12-08 09:45:02 red

Wynalazek naukowców z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich z Poznania doceniony przez fachowców. Kapituła Programu „Najwyższa Jakość – XVI Edycja – Quality International” przyznała Instytutowi Złote Godło w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyżej jakości za „Ekologiczne Maty Sanitarne z włókien naturalnych” w których skład wchodzą również konopie.

fot. fb/Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - PIB w Poznaniu
fot. fb/Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - PIB w Poznaniu

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu specjalizuje się w produkcji mat sanitarnych z polskich włókien naturalnych, będących wynalazkiem Instytutu, objętym ochroną patentową. Wynalazek powstał powstał pod kierunkiem prof. Jerzego Mańkowskiego z IWNiRZ-PIB w Poznaniu.

Maty dezynfekcyjne mają na celu zminimalizowanie zagrożeń wywoływanych przez wirusy i bakterie. Mata ma zastosowanie do dezynfekcji kół oraz obuwia - Rozwiązanie jest w 100% naturalne - przedmiotowe maty są produkowane wyłącznie z włókien naturalnych konopi, lnu i juty. Cechuje je wyższa efektywność, gdyż włókna naturalne posiadają znaczne w porównaniu z włóknami chemicznymi zdolności higroskopijne. Oznacza to, że mogą pochłonąć i utrzymać nieporównywalnie większe ilości roztworu środków dezynfekcyjnych służących do odkażania – informuje Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu.

W konsekwencji dzięki macie użyty środek dezynfekcyjny (zalecany przez lekarza weterynarii) w mniejszym stopniu ocieka i wsiąka w podłoże. Maty są wyprodukowane z surowców naturalnych, po zużyciu nie występują problemy z ich utylizacją, bowiem ulegają w krótkim czasie biodegradowalności lub mogą być spalone. Rośliny, z których produkowane są maty występują i są uprawiane w Polsce. Maty stanowią barierę ochronną w obszarach objętych kwarantanną np.: rzeźnie, ubojnie, przejścia graniczne, kurze fermy itd.

Produkt powstaje w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu w Stęszewie pod Poznaniem.

Nic dziwnego, że Kapituła Programu „Najwyższa Jakość – XVI Edycja – Quality International” przyznała Instytutowi Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – PIB, tytuł Laureata oraz Złote Godło w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyżej jakości za „Ekologiczne Maty Sanitarne z włókien naturalnych”.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ