zdrowie

Białko dla sportowców z konopi siewnych. Jakie są jego zalety?

2022-12-28 09:55:26 red.

Zastosowanie konopi siewnych jest już dziś niezwykle szerokie. Ich właściwości sprawiają, że z powodzeniem wykorzystamy je także w dziedzinie sportu. W jaki sposób? 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Teraz osoby aktywne, trenujące m.in. na siłowni, budujące swoją sylwetkę i uzupełniające dietę szejkami proteinowymi będą mogły skorzystać z naturalnych produktów z konopi siewnych. Wywodząca się z Lublina spółka Green Lanes Proteins opracowała technologię pozyskiwania 90% izolatu białka z konopi siewnych. 

Gotowe produkty w postaci 90% izolatu białka z konopi trafią na rynek na początku 2023 roku. Izolat białka konopnego, bogaty w edestynę, otwiera bardzo szerokie możliwości komercyjne nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zastosowanie produktu może być bardzo szerokie: od odżywek dla sportowców, przez dania gotowe, aż po przekąski uzupełniające dietę i słodycze. Konopie uprawiane są bez użycia pestycydów, wyłącznie z nasion kwalifikowanych, a więc bez GMO. Białko konopne jest hipoalergiczne, bardzo łatwe w trawieniu i nie powoduje komplikacji żołądkowych, które mogą pojawić się po spożyciu białka z roślin strączkowych.

Edestyna jest wysoce przyswajalnym białkiem o szczególnych właściwościach funkcjonalnych występującym głównie w nasionach konopi. Działa biostymulująco na układ odpornościowy, wspomagając proces wytwarzania przeciwciał. Białka globularne będące składowymi edestyny wykazują duże podobieństwo do białek występujących w krwi ludzkiej. Dzięki temu mogą brać udział w biosyntezie ważnych substancji biologicznych dla ludzkiego ciała w tym: hormonów, enzymów, przeciwciał i hemoglobiny. Czyni to z edestyny źródło białka o charakterze prozdrowotnym. Działającym nie tylko odżywczo, ale także stymulująco na ludzki organizmu.

 

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ