aktualności

Raper ze Szczecina zatrzymany przez CBŚP! Posiadał m.in. ponad 17 kg konopi indyjskich!

2023-01-23 10:30:00 red.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem zachodniopomorskiej Prokuratury Krajowej zatrzymali Michała O., znanego jako raper OG Olgierd. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 38 kilogramów różnego rodzaju narkotyków wartych około 1,3 miliona złotych, w tym ponad 17 kg marihuany rekreacyjnej.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Do zatrzymania doszło w mieszkaniu rapera, w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli w lokalu ponad 38 kg narkotyków, m.in. 18 kilogramów 3-CMC, ponad 17 kilogramów marihuany, blisko 3 kilogramy amfetaminy oraz kokainę.

Wartość przejętych środków odurzających i substancji psychotropowych śledczy wycenili na około 1,3 miliona złotych. Z wstępnych ustaleń wynika, że przejęte narkotyki miały być rozprowadzone w Szczecinie.

Michał O. usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków w warunkach powrotu do przestępstwa.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. 

Michałowi O. za zarzucane czyny grozi do 12 lat więzienia.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ