biznes & prawo

Oznaki, że twój sąsiad uprawia marihuanę - brytyjczycy nadal "cięci" na nielegalne farmy

2021-06-08 18:47:55 redakcja

Mimo stale postępującej legalizacji marihuany, media nadal podsycają atmosferę zagrożenia. I rzeczywiście, ponieważ roślina ta nadal jest nielegalna, jej uprawą na większą skalę nadal zajmują się przestępcy. Prawdopodobnie za dziesięć lat będziemy uśmiechać się czytając przewodnik "jak wykryć plantację marihuany" - taki, jak ten, który ukazał się na jednym z lokalnych portali w Wielkiej Brytanii.

Obserwuj swojego sąsiada. Czy on czegoś nie uprawia?
Obserwuj swojego sąsiada. Czy on czegoś nie uprawia?

Portal chroniclelive.co.uk podał niedawno dziewięć punktów po których możemy rozpoznać że nasz sąsiad uprawia nielegalne zioło. Cytujemy je w całości:

Mocne, mdłe zapachy
To może wydawać się oczywiste, ale większość upraw marihuany jest odkrywana przez przechodniów lub mieszkańców o czułym powonieniu, którzy wyczuwają znajomy zapach zioła. Uprawa konopi trwa około trzech miesięcy, a w ostatnich tygodniach rośliny wydają szczególnie intensywny zapach. Organizacja Crimestoppers rozesłała nawet specjalne karty do zdrapywania i powąchania do ponad 200 000 domów w Wielkiej Brytanii, aby pomóc właścicielom domów stwierdzić, czy mieszkają w pobliżu takiej właśnie farmy farmy.

Okna są stale zakryte
Czy twoi sąsiedzi mają zaciągnięte zasłony przez cały dzień? Może się wydawać, że dom jest pusty, ale zasłonięcie okien boazerią lub prześcieradłem sugerowałoby, że chcą coś ukryć. Może to oznaczać, że w środku jest wiele pączkujących roślin, które pochłaniają jasne sztuczne światło.

Nadmierne zabezpieczenia
Hodowcy żyją w ciągłym strachu, że ich farmy zostaną odkryte przez policję, właścicieli gruntu lub rywalizujących handlarzy marihuaną. Jeśli na bramach są kłódki, masywne kraty i podwójne i potrójne zamki w drzwiach, to powinno zwiększyć naszą czujność – zwłaszcza jeśli ulica jest stosunkowo bezpieczna. Na większych farmach o wysokiej wartości widoczne są często kraty w oknach, a nawet kamery przemysłowe.

Wysoki poziom kondensacji
Czy okna zawsze są zaparowane? Od wewnątrz właściciel mieszkania może zauważyć wilgoć na ścianach lub odrywającą się tapetę, a od zewnątrz sąsiad może zauważyć kondensację pary wodnej na oknach, nawet jeśli nie jest to środek zimy. Kondensacja może być spowodowana przekształceniem wnętrza w prowizoryczną szklarnię. Aby uzyskać najlepszy wzrost roślin, konopie potrzebują atmosfery podobnej do szklarni, a to może powodować dużą kondensację na szybach.

Dużo odwiedzających - i to w nietypowych godzinach
Częste i rozmaite osoby odwiedzające nieruchomość, często o nietypowych porach, mogą oznaczać, że masz po prostu popularnego sąsiada z dużą rodziną. Ale jeśli nieznajome twarze pojawiają się w dzień i w nocy, może to oznaczać, że dzieje się coś bardziej niebezpiecznego. Naszą czujnośc powinno wzbudzić pojawianie się nowych twarzy pukających do drzwi sąsiada o różnych porach.

Rosnące rachunki za prąd
Oświetlenie, osuszacze, systemy hydroponiczne i grzejniki pobierają dużo energii elektrycznej. Odkryto wiele farm, w których nielegalni farmerzy włamali się do przewodów elektrycznych przed podłączeniem licznika do danego domu, a tym samym ominęli konieczność płacenia za prąd. Jeśli jesteś wynajmującym, który otrzymuje kopię rachunku, czy nagle spadła lub poszła w górę ilość zużytego prądu? Jeśli tak, hodowcy z sąsiedztwa mogli sięgnąć po twój prąd, aby zasilić swoją działalność. Powinieneś natychmiast skontaktować się z dostawcą i policją.

Co się dzieje, gdy pada śnieg?

"Fabryki" konopi produkują dużo ciepła, co może szczególnie się ujawniać zimą. Kiedy pada śnieg, dachy farm konopi mogą być od niego wolne. Śnieg topnieje i często jest tak, że tylko jeden dom przy naszej ulicy nie ma śniegu na dachu to właśnie farma marihuany.

Jasne światła w dzień iw nocy
To dziwne, że ktoś potrzebuje niezwykle jasnego światła przez 24 godziny na dobę. Konopie indyjskie potrzebują światła, aby rosnąć, więc uważaj na domy z jasnym oświetleniem o każdej porze dnia i nocy. Światła często są na wyłączniku czasowym, zapalając się w środku nocy.

Ciągły szum wentylacji
Jeśli słyszysz ciągły hałas wentylatora, o każdej porze dnia i nocy, prawdopodobnie działa on jako wentylacja dla uprawy konopi.

Prawdopodobnie, za jakieś dziesięć lat będziemy takie "poradniki" czytać ze zdumieniem i odrobiną grozy. Przypominamy jednak, że istotnie, uprawa konopi indyjskich jest nadal jeszcze nielegalna. Nie oznacza to jednak, że konopni farmerzy to kryminaliści - sprawa jest bardzo złożona i najwyraźniej sytuacja dojrzewa do tego, żeby pojawiły się nowe normy prawne regulujące uprawę tej niezwykłej rośliny.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ