aktualności

Ogólnopolska akcja #freemata. Fani, celebryci i politycy wspierają rapera

2022-01-29 16:04:44 Inga

Raper Mata został w czwartek zatrzymany za posiadanie 1,5 grama marihuany. W Internecie pojawił się hasztag #freemata. Politycy, działacze społeczni, gwiazdy i oczywiście fani apelują o zwolnienie rapera, a także liberalizację przepisów.

Instagram
Instagram

Raper Mata został zatrzymany w czwartek wieczorem na warszawskim Mokotowie za posiadanie "zawrotnej" ilości marihuany, aż 1,5 grama! W piątek był przesłuchiwany. Po usłyszeniu zarzutów został zwolniony do domu. Przyznał się do posiadania marihuany. Zgodnie z naszym restrykcyjnym prawem narkotykowym, grożą mu 3 lata pozbawienia wolności. Warto  zaznaczyć, że według przepisów marihuana nie jest już na liście narkotyków od grudnia 2020r. 

Więcej w artykule Raper Mata zatrzymany za posiadanie 1,5 g marihuany.

Wkrótce po doniesieniach medialnych, w sieci ruszyła ogólnopolska akcja wspierająca Matę. Hasztag #freemata to apel o zwolnienie rapera i złagodzenie przepisów antynarkotykowych.

Podobny apel zamieściła posłanka Lewicy Beata Maciejewska. 

Dym z powodu 1,5 gm maryhy to absurd! Pora pozwolić ludziom normalnie zażywać zioło, a policji zająć się prawdziwymi problemami. Czas zmienieć prawo i przyjąć naszą ustawę!
 
Podobne wpisy zamieściły także Anna Maria Żukowska i Paulina Matysiak.
 
W akcję zaangażowali się politycy Lewicy oraz młodzieżówki - Lewicy i Platformy Obywatelskiej oraz działacze społeczni. Europoseł Robert Biedroń napisał na Twitterze:

Do kwestii złagodzenia prawa, odniósł się także na Twitterze poseł Konfederacji Artur Dziambor:

1,5 grama marihuany miał przy sobie zatrzymany w nocy #Mata No i wielka afera, bo okazuje się, że raper śpiewający o tym, że pali, rzeczywiście pali. Może to zatrzymanie wywoła dyskusję o pełnej depenalizacji. Państwo utrzymuje dziś gigantyczny czarny rynek, a może zarobić - napisał polityk.

Lider warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jan Mencwel zamieścił na Twitterze ankietę, w której zadał pytanie obserwatorom, co ich zdaniem jest groźniejsze w skutkach: alkohol czy marihuana? Niemal 78% ankietowanych wybrało alkohol.

Jak myślicie czy prokurator umorzy postępowanie?

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ