aktualności

Nowa epoka geologiczna. Czy będzie ostatnią w dziejach naszej planety?

2021-04-01 03:30:00 Redakcja

PRIMA APRILIS Tak  ten artykuł wymyśliliśmy, ale naukowcy są zgodni, że konopie są rośliną, która może uratować planetę. Dlatego będziemy postulować, aby obecną epokę nazwać Cannocene :)   

Alberto Duarte - Jimenez - Buenos Aires University  (new_era_announced)
Alberto Duarte - Jimenez - Buenos Aires University (new_era_announced)

W miniony czwartek, Międzynarodowa Komisja Stratygrafii (ICS), ciało naukowe, zajmujące się prawidłowym nazewnictwem epok geologicznych, uznała oficjalnie kolejną erę w dziejach naszej planety. Ogłosił to na konferencji prasowej przewodniczący  Komisji, profesor geologii z Uniwersytetu Buenos Aires, Alberto Duarte - Jimenez.

Jednym z jego głównych celów, projektu Komisji, rozpoczętego w 1974 r., jest ustanowienie multidyscyplinarnego standardu i globalnej geologicznej skali czasu, które ułatwią paleontologiczne i geobiologiczne porównania między poszczególnymi epokami.

To dzięki pracom Komisji, poszczególne ery w biologii i geologii naszej planety mają swoje nazwy, co pomaga nam w usystematyzowaniu historii przemian zachodzących w trakcie niezwykle długiej historii naszej planety, w której istnienie ludzkości to zaledwie ostatni, niewielki odcinek czasu.

Ogłoszenie nowej epoki wiąże się w czasie z nasilającymi się przejawami zmian klimatu, mogącymi już w najbliższych dekadach całkowicie zmienić charakter naszego bytowania na Ziemi, a w dłuższej perspektywie nawet spowodować całkowity zanik naszej cywilizacji. Jak wypowiedzieli się na konferencji członkowie komisji, ogłoszenie nowej ery "może mieć w sobie smutny zalążek naszego końca, bowiem następnej ery nie będzie miał już kto nazwać".

Jednak nie cała wypowiedź przedstawicieli Komisji miała wydźwięk pesymistyczny; pewna nadzieja, kryje się w najbliższej przyszłości.

"Nie jest naszą rolą przestrzegać ludzkość. Jako Komisja jesteśmy raczej zwróceni ku przeszłości, ale nie możemy nie docenić nadchodzących radykalnych zmian na lepsze. Stąd oficjalna nazwa nowej ery w historii rozwoju cywilizacji: Cannocene (Kannocen). Poprzez tą nazwę pragniemy wyrazić nasze nadzieje na to, że ludzkość będzie w stanie przełamać piętrzące się przed nią przeszkody. Może w tym pomóc pewna roślina: niedoceniana i właściwie od kliku dekad nieobecna w naszym życiu, która teraz, na naszych oczach wraca i ma olbrzymią szanse na odwrócenie negatywnych procesów toczących się na Ziemi od przynajmniej stu pięćdziesięciu lat. I właśnie na jej cześć, nazwaliśmy nową erę w rozwoju ludzkości, Erą Konopi." 

Nowa era, oficjalnie nazwana kannocenem, czyli Erą Konopi, po decyzji Komisji, zostanie wprowadzona do oficjalnego nazewnictwa naukowego już w tym roku. 

 

 

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ