aktualności

Mata nowym kawałkiem nakręconym na Jamajce rusza z "Fundacją 420", która działa na rzecz depenalizacji marihuany

2022-04-20 20:30:00 Inga

Z okazji dzisiejszego Święta Konopi Mata ogłosił start Fundacji420, która będzie przestrzenią dla wszystkich artystów i fanów muzyki chcących przyłączyć się do ruchu na rzecz depenalizacji konopi w Polsce. W ramach projektu, młody raper w duecie z Young Leosią nagrali trzy utwory podczas tygodniowego pobytu na Jamajce.

screenshot z klipu Skute Bobo & Young Leosia - CICHO
screenshot z klipu Skute Bobo & Young Leosia - CICHO

Dzień przed Świętem Konopi na Instagramie Fundacji420 pojawił się post Maty dotyczący jego wyjazdu z koleżanką z branży Young Leosią na Jamajkę, gdzie przez tydzień, nie tylko dobrze się bawili, palili legalną marihuanę i zwiedzali wyspę, ale również pracowali nad trzema piosenkami i klipami

źródło: Instagram Fundacja420

20 kwietnia o godzinie 16:20 na kanale SBM Label pojawił się jeden z nakręconych klipów z utworem "Cicho". Wraz z premierą teledysku fani zostali poinformowani o powstaniu Fundacji420, która ma walczyć o depenalizację marihuany.

Niespełna 3 miesiące temu temu było głośno o Macie z powodu z jego zatrzymania przez policję za 1,5 grama marihuany. Kilka tygodniu po tym zajściu, artysta podczas wystąpienia na gali Bestsellerów Emipku, zapowiadał, że będzie walczył o depenalizację marihuany w Polsce

Celem stworzenia Fundacji420  jest walka ze starymi stereotypami na temat konopi, promocja pozytywnego wpływu wynikająca ze zmiany prawa, edukacja społeczeństwa oraz zapewnienie rozrywki miłośnikom konopi. Założyciele Fundacji chcą stworzyć społeczność, która będzie te skostniałe schematy obalać. Jednym ze źródeł dochodów Fundacji420 ma być twórczość muzyczna. 

W swoje działania Organizacja zamierza angażować m.in. artystów, naukowców czy prawników. Fani marihuany mogą wspierać Fundację poprzez streaming muzyczny, czyli odtwarzanie utworów, jakie powstają w ramach działań utworzonej instytucji. Na profilach Maty właśnie pojawiły się utwory, z których cały zysk zostanie przekazany na walkę o depenalizację marihuany w Polsce.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Mata poinformował również, że za rok - 20 kwietnia 2023 - on i jego ekipa chcą wydać mixtape, a zarobione pieniędze przeznaczyć na ruchy uświadamiające społeczeństwo o pozytywnych aspektach, jakie może przynieść depenalizacja konopi.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ