biznes & prawo

Konopie na imprezach - będzie się działo!

2021-10-15 00:46:29 Inga

Po całkowitym zawieszeniu w 2020 roku z powodu covid-19, konferencje, targi i festiwale w branży konopnej wracają w 2021 roku. Warto udać się chociaż na jedno z tych wydarzeń, aby poszerzyć swoją wiedzę o konopiach, poznać nowości technologiczne, spotkań ciekawych ludzi, czy po prostu przeżyć fajną przygodę! Sprawdź, jakie imprezy konopne szykują się w najbliższych miesiącach.

erakonopi.pl
erakonopi.pl

Mary Jane Berlin

22-24 październik 2021 r. - Niemcy 

Targi Mary Jane w Berlinie to najszybciej rozwijająca się tego typu impreza w Europie z największą otwartą przestrzenią. Na powierzchni 13 000 m2 prezentuje się blisko 250 wystawców z całego świata. Wydarzenie podzielone jest na dwie strefy – indoor i outdoor. Ponadto organizatorzy zadbali o strefę relaksu i wypoczynku. Mary Jane jest również wyjątkowa pod względem ilości atrakcji kulturalnych i rozrywkowych, a odwiedzający mogą wziąć udział w sympozjum naukowym, testować nowe produkty, zasięgnąć opinii ekspertów. A jak to wyglądało podczas wcześniejszych edycji? Zobacz poniżej:

 

Cannafest Praga

5-7.11.2021 - Czechy

Na Cannafest w Pradze zobaczymy aż 260 wystawców z 26 krajów. Obok największych firm z branży konopnej na targach znajduje się strefa warsztatowa sponsorowana przez czeską pozarządową grupę społeczną Kanopa.

Na imprezie co roku organizowana jest profesjonalna konferencja, podczas której prelekcje wygłaszają światowej sławy eksperci, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Izraela, Australii czy Słowenii. Dodatkową atrakcją jest również to, że bilet na targi upoważnia do wstępu na wieczorne i nocne imprezy organizowane w różnych częściach miasta.

 

 

Cultiva Hanfexpo Wiedeń

19-21 listopad 2021 r. - Austria

Są to najbardziej ekskluzywne i największe w Austrii targi konopne z ponad 220 wystawcami. Na imprezie producenci spotkają się z decydentami, nabywcami i dziennikarzami z całego świata, aby zaprezentować, zobaczyć, przetestować i zrelacjonować najnowsze innowacje w branży.

Powodów do odwiedzenia Cultiva Hanfexpo jest mnóstwo; niektóre związane z samym miejscem. Dzięki lokalizacji w sercu Wiednia i łatwemu dostępowi do transportu publicznego, Marx Halle, czyli hala wystawiennicza w której odbędzie się ta impreza jest jednym z najlepszych miejsc tego typu w Europie.

Inne powody , żeby odwiedzić przy tej okazji Wiedeń? Położony w centrum Europy, Wiedeń jest szóstym co do wielkości miastem w Unii Europejskiej zamieszkałym przez prawie dwa miliony ludzi. Ze względu na bliskość sąsiednich państw Węgier, Słowacji i Czech - miasto ma potencjał 4,5 miliona odwiedzających. Wystawy, muzea, koncerty - to wszsytko czeka na nas po dniu spędzonym na targach. Nie zapomnijcie o obowiązkowej kawie i jabłeczniku!

Podczas targów odbywa się kongres, na którym wystąpią prelegenci o międzynarodowej renomie ze świata nauki, badań, medycyny i polityki, a wypowiadają się na tematy takie jak zdrowie/medycyna, prawo i kultura. Szczegółowy "rozkład jazdy" znajdziecie  na stronie targów (link powyżej). 

 

 

EcoCanna Bielsko-Biała

19-21 listopad 2021 r. - Polska

Ogromny wzrost zainteresowania zastosowaniami konopi siewnej w medycynie, przemyśle spożywczym, tekstylnym i budowlanym stwarza niepowtarzalne okazje dla biznesu. Znakomitym miejscem dla przedsiębiorców do zaprezentowania swoich innowacyjnych produktów konopnych jest nowe wydarzenie w tej branży: EkoCanna Targi Produktów Konopnych w Bielsku – Białej, którego partnerem medialnym jest erakonopi.pl

Jest to wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców do pozyskiwania partnerów i klientów na południu Polski, a dla zainteresowanych produktami i branżą - do poznania poszczególnych firm.

Uzupełnieniem oferty wystawców będzie program seminariów i warsztatów, których celem jest propagowanie prozdrowotnych i proekologicznych funkcji konopi siewnej.

Zakres tematyczny imprezy obejmuje plantatorów i producentów surowców konopnych; wyroby medyczne, olejki CBD; kosmetyki konopne; produkty żywnościowe; odzież i tekstylia oraz materiały budowlane.

Cannabizz Warszawa

26-28 listopad 2021 r. - Polska

Rozpoczęty trzy lata temu projekt Cannabizz w Warszawie stał się już nową tradycją w branży, której przedstawiciele spotykają się na targach konopnych, żeby podsumować upływający rok i zaplanować działania w nadchodzącym.

Od czasu pierwszej edycji zarówno lokalny, jak i międzynarodowy rynek konopny doświadczył znaczących przemian – w ich wyniku Polska stała się obecnie kluczowym graczem na wciąż rosnącym europejskim rynku CBD, a ilość odwiedzających te targi rośnie z każdą edycją.

Rzucając wyzwanie wizerunkowi państwa nieco konserwatywnego, nasz kraj staje się w ostatnich latach jednym z kluczowych krajów dla globalnej branży konopnej.

Rynek znajduje się w rozkwicie, przepisy regulujące uprawę konopi włóknistych są jasne, sprawiedliwe i – co najważniejsze – stabilne, zaś poziom świadomości na temat konopi w ostatnich latach wzrósł znacząco. Canabizz w Warszawie to platforma dla wszystkich zainteresowanych rozwojem branży konopnej i pragnących rozwijać swoją sieć kontaktów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ostatnich dniach listopada tysiące gości i setki wystawców spotkają się w największej i najbardziej nowoczesnej hali wystawowej w Warszawie – w Centrum Handlowo-Kongresowym Global Expo, by poznawać i promować swoje produkty oraz zdobywać nowe kontakty.

Na ponad 10 tys. m2 przestrzeni wystawowej setki profesjonalistów z branży będą współtworzyć największe związane z konopiami wydarzenie w historii Polski. Na targach zaprezentowana zostanie szeroka oferta produktów dla upraw outdoor oraz indoor, jak również nasiona dla kolekcjonerów, systemy oświetlenia, suplementy diety, kosmetyki i oczywiście oleje CBD.

Dodatkowo targi zostały poszerzone o Konferencję Cannabizz. Eksperci, lekarze, prawnicy, biznesmeni i aktywiści z kilku krajów będą dzielić się swoją wiedzą, badaniami i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia podczas towarzyszącej im konferencji, na której poruszane będą zagadnienia od przemysłowych zastosowań konopi, przez ich potencjał leczniczy, aż po – rzecz jasna – ich status prawny.

 

 

Spannabis Barcelona

11-13 marca 2022 r. - Hiszpania

Spannabis to największe na świecie targi dla sektora konopi. To siedemnaście lat kultury, innowacji
i przemysłu konopnego w parze z najwybitniejszymi obecnie markami. Na imprezie można znaleźć produkty związane z rośliną konopi, jej zastosowania przemysłowe - kosmetyki, obuwie, tekstylia, materiały budowlane, żywność, spoiwa, nasiona, systemy rolnicze, konsumpcję rekreacyjną i wykorzystanie jako fitoterapia.

Jest to już dziewiąta edycja tych prestiżowych targów. Znakomity powód, aby odwiedzić Barcelonę wiosną.

 

 

Hempsfair Frankfurt 

23-24 kwietna 2022 r. - Niemcy

Przyszłoroczna edycja targów Hempsfair we Frankfurcie ma być największa ze wszystkich, jakie do tej pory się odbyły. W wydarzeniu weźmie udział 120 wystawców i ponad 10 000 zwiedzających.

Impreza obejmie cały łańcuch produkcji i dostaw, z wyraźnym naciskiem na najnowsze trendy. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane produkty i popularne dziedziny przemysłu takie, jak oleje, kosmetyki i żywność z CBD; kulinarne przysmaki; akcesoria; tkaniny, materiały budowlane; produkty do pielęgnacji roślin; książki, muzyka i czasopisma o konopiach; prawa i trendy dotyczące konopi w medycynie oraz wszystko o firmach internetowych z branży konopna.

Dodatkowo wydarzenie obejmie wiele platform sieciowych, takich jak fora i warsztaty. Stworzy to wiele możliwości dla obiecujących start-upów na start w nowy sezon biznesowy.

CannaTrade Berno

20-22 maja 2022 r. - Szwajcaria

Będzie to 20. edycja tych najważniejszych targów konopi, na których ponad 250 wystawców z całego świata zaprezentuje produkty, nowości i innowacje. Podczas imprezy zostaną przedstawione najnowsze osiągnięcia w dziedzinie konopi.

"Dzięki projektom pilotażowym i nowemu ustawodawstwu odnoszącemu się do uprawy i eksportu marihuany leczniczej THC, Szwajcaria powraca na międzynarodową scenę konopi. Dodajmy do tego fakt, że z wieloma wystawcami łączy nas wieloletnia, często bardzo bliska i przyjacielska relacja. Obydwa sprawiły, że nie zostaliśmy po prostu w polu. Jasne jest, że wiąże się to ze zmianą okoliczności politycznych."

Powyższa lista obejmuje jedynie kilka najważniejszych wydarzeń. Jak widać liczba imprez konopnych w Europie rośnie w szybkim tempie. Te wydarzenia to świetna okazja dla Ciebie, jeśli chcesz poznać profesjonalistów, entuzjastów i celebrytów z tej branży. O nowych imprezach będziemy informować na bieżąco.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ