aktualności

Kanada zarobiła 43,5 miliarda dolarów na legalizacji marihuany

2022-03-05 07:30:00 Inga

Kanada w ciągu 3 lat zarobiła na legalizacji marihuany aż 43,5 miliarda dolarów krajowego PKB. Wśród korzyści płynących z dekryminalizacji rośliny znalazło się również aż 98 000 miejsc pracy. Prognozy pokazują, że sprzedaż konopi indyjskich w Kanadzie może wynieść 3,8 miliarda dolarów w 2022 roku, czyli będzie rosła.

pexels.com
pexels.com

Zgodnie z raportem Deloitte Canada, od 17 października 2018 r., czyli od momentu zalegalizowania konopi do celów rekreacyjnych, budżet Kanady (krajowe PKB) wzbogacił się o 43,5 miliarda dolarów. Raport pokazuje, jak w ciągu ostatnich kilku lat kanadyjski przemysł konopny wpłynął na sytuację finansową kraju i potwierdził, że ​​sektor jest „już ważnym źródłem wzrostu gospodarczego”. Analitycy spodziewają się, że branża będzie wywierała coraz silniejszy i pozytywny wpływ na gospodarki krajowe i regionalne.

Oprócz powstania wielomiliardowego przemysłu, utworzono aż 98 tysięcy nowych miejsc pracy, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze wpływy z podatków. Zmniejszyła się również liczba wyroków skazujących wśród ludzi młodych, gdzie bezpośrednim problemem było używanie konopi indyjskich. 

Kanada jest drugim po Urugwaju krajem na świecie, w którym zalegalizowano rekreacyjne używanie marihuany. O legalizacji rośliny zdecydowały takie dążenia kanadyjskiego rządu, jak ochrona młodzieży przed używaniem marihuany, uniemożliwienie czerpania korzyści finansowych przez przestępców ze sprzedaży marihuany, a także ochrona zdrowia publicznego.

Zgodnie z ustawą legalizacyjną, osoby w wieku 18 lat lub starsze mogą posiadać do 30 gramów suszu w miejscach publicznych. Dorośli mogą wytwarzać żywność i napoje na bazie konopi, ale do tworzenia produktów nie można używać rozpuszczalników organicznych. Ponadto, każde gospodarstwo domowe może wyhodować do czterech roślin konopi z „licencjonowanych nasion lub sadzonek”. 17 października 2019 r. artykuły spożywcze zostały w Kanadzie zalegalizowane, ale z pewnymi ograniczeniami. Chodziło o to, żeby nie dopuścić do sprzedaży produktów, które byłyby „atrakcyjne dla młodych ludzi”, m.in. kolorowych cukierków „żelek”, które cieszyły się powodzeniem na czarnym rynku.

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany w Kanadzie może w tym roku osiągnąć 4,8 miliarda dolarów kanadyjskich (3,8 miliarda dolarów), co stanowiłoby 19% więcej niż szacowana wartość w 2021 r., przewiduje nowy raport ATB Capital Markets - czytamy na łamach MjBizDaily.

Marihuana medyczna w Kanadzie oficjalnie stała się legalna w dniu 30 lipca 2001 r. Medyczne użycie konopi zostało zalegalizowane w całym kraju zgodnie z warunkami zawartymi w przepisach, dotyczących marihuany do celów medycznych. Z czasem te przepisy zastąpiono regulacjami dotyczącymi dostępu do konopi indyjskich do celów medycznych, wydanymi przez Health Canada.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ