Jakość w Twoich Rękach

Certyfikacja produktów konopnych czyli Jakość w Twoich rękach! Dołącz do naszej akcji

2021-06-12 00:00:00 Redakcja EraKonopi.pl

Jeśli jesteś fanem konopi lub ich producentem, przetwórcą czy handlowcem - zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji edukacyjnej: Certyfikacja produktów konopnych czyli Jakość w Twoich rękach! Projekt przygotowaliśmy wspólnie z laboratorium Cannalabs by Ekotechlab, a uroczysta jego inauguracja odbyła się na Warszawskim Festiwalu WeedFest.

Decyzje zakupowe podejmowane przez konsumentów coraz częściej dyktowane są nie tylko ceną, ale także tym, jak działa i co komunikuje marka. Wraz z rosnącą świadomością konsumentów obserwujemy większe  zainteresowanie jakością produktów, ich pochodzeniem i sposobem produkcji. Konsumenci podejmują decyzje zakupowe w oparciu o autentyczność marki i zaufanie jakim ją darzą. 

Zaufanie vs jakość

Według raportu Edelman "Trust Barometer, The State of Trust in Business" , 63 procent respondentów zgodziło się, że "dobra reputacja może skłonić ich do wypróbowania produktu - ale jeśli nie zaczną ufać firmie stojącej za produktem, wkrótce przestaną go kupować, niezależnie od jego reputacji". Mechanizmy te dotyczą także dynamicznie rozwijającego się rynku konopnego. 

Produkty konopne szybko zyskują zaufanie odbiorców poprzez swoją skuteczność. Legalizacja medycznej marihuany w Polsce spowodowała zwiększony popyt także na konopie siewne, zarówno ze strony konsumentów jak i przedsiębiorców konopnych. Rozwój specjalistycznych sklepów stacjonarnych, sprzedaż online oraz automatów - spowodował pojawienie się zróżnicowanej oferty produktów konopnych na rynku. Najpopularniejsze z nich zawierają jeden z najlepiej przebadanych kannabinoidów występujących w konopiach  – kannabidiol w skrócie określany CBD.

Jak wybrać najlepszy produkt konopny?

Współcześni konsumenci chcący skorzystać z szerokiej oferty produktów CBD stają przed bardzo trudnym zadaniem: jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt? Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest stosunek jakości do ceny. Jednak jak zweryfikować jakość produktów konopnych? Z jednej strony, producenci umieszczają na opakowaniach rozmaite informacje marketingowe takie jak: stężenie procentowe kannabinoidów (CBD, CBG, CBDA, itp.), zawartość kannabinoidów w miligramach oraz zawartość innych składników takich jak np. terpeny. Odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu te wszystkie informacje są zrozumiałe dla konsumentów, przynoszą badania rynku wskazujące na wciąż niski poziom wiedzy w obszarze konopi. Informacje te w połączeniu z olbrzymim zainteresowaniem, którym cieszą się na naszym portalu, artykuły informujące o tym, czym warto kierować się przy wyborze produktów CBD.- zainspirowały nas do stworzenia naszej akcji. 

Certyfikacja produktów konopnych czyli Jakość w Twoich rękach!

Tak nazwaliśmy naszą wspólną akcja edukacyjna portalu EraKonopia.pl oraz laboratorium Cannalabs by Ekotechlab.

Portal EraKonopi.pl stworzyliśmy w celu informowania Was o tym, co ważne w obszarze konopnym i tym wszystkim co dotyczy świadomego podnoszenia jakości życia.

Cannalabs by Ekotechlab to nowoczesne laboratorium i lider rynku badań produktów konopnych w Polsce oraz twórca certyfikatu jakości Golden Cannabis powstałego dla konsumentów, w celu ułatwienia wyboru produktów o najwyższej jakości.Na czym polega akcja?

Akcja Certyfikaty konopne - Jakość w Twoich rękach! ma na celu troskę o konsumentów z jednej strony. Z drugiej zwrócenie uwagi producentów na potrzebę transparentności i ujawnianie składu swoich produktów. 
Jeśli świadomi konsumenci dokonując wyborów produktów konopnych będą kierować się certyfikatami jakości, wówczas producenci poczują jeszcze większą potrzebę certyfikowania produktów. 

Już wkrótce przeczytacie na łamach naszego portalu cykl szczegółowych artykułów, które podpowiedzą jak i gdzie szukać konopnych certyfikatów, jak wpływać na producentów konopnych, by certyfikowali swoje produkty oraz o tym dlaczego Cannalabs by EkotechLab to jedno z najbardziej rzetelnych laboratoriów w Polsce, które przeprowadzi analizę składu kannabinoidów na różnych etapach prowadzenia upraw i którego oferta jest skierowana nie tylko do producentów konopi, ale również do przetwórców, handlowców i konsumentów.

Posłuchaj na czym polega wyjątkowa inicjatywa laboratorium Cannalabs by Ekotechlab, twórcy certyfikatu jakości: Golden Cannabis:

 

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ