aktualności

CannaFest 2022 - już niedługo największe Targi Konopi na świecie w Pradze!

2022-06-21 08:00:00 Inga

Już po raz dwunasty w Pradze odbędą się, trwające trzy dni (4-6 listopada 2022), Międzynarodowe Targi Konopi i Ziół Leczniczych Cannafest. To największe tego typu targi na świecie. Zapraszamy w pierwszy weekend listopada!

EraKonopi.pl
EraKonopi.pl

Każdego roku, od 12 lat przez 3 dni Praga (Czechy) gości wystawców z 27 krajów, a w festiwalu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Jest to ogromne przedsięwzięcie. 

Tegoroczna impreza, podobnie, jak w ubiegłych latach, odbędzie się w praskim PVA Expo Praga,  jednym z największych centrów kongresowych w mieście. Tam na zwiedzających będą czekały ekskluzywne wystawy, obejmujące technologię uprawy, nawozy, nasiona, akcesoria do palenia oraz waporyzatory. Ten cały asortyment będzie można nie tylko obejrzeć, ale także kupić. Ponadto, na odwiedzających będą czekać stoiska z kosmetykami, odzieżą z konopi oraz pysznymi przekąskami konopnymi.

Na targach z pewnością pojawią się firmy sprzedające oleje CBD, nasiona, suszone kwiaty, artykuły spożywcze, maści, kremy i nalewki. 

Uczestnicy posiadający bilet wstępu na targi, będą mogli uczestniczyć w nocnych imprezach, organizowanych w różnych miejscach w mieście. Rodzice, którzy zabiorą swoje dzieci również mogą liczyć na wsparcie Organizatorów, jeśli chodzi o zorganizowanie zajęć dla ich pociech - najmłodsi będą mogli bezpiecznie bawić się w "kąciku dla dzieci", gdzie pod skrzydłami opiekunek organizowane jest malowanie twarzy, balony oraz pluszaki.

źródło: CannaFest Prague, YouTube

ZOBACZ FILM PROMUJĄCY CANNAFEST

 

Cannafest każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ skupia międzynarodowych ekspertów od konopi z Izraela, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Irlandii, Australii oraz Słowenii. Profesjonaliści dzielą się fascynującymi informacjami na temat prowadzenia samochodu pod wpływem marihuany, nowościach medycznych, a także roli edukacji w promowaniu dekryminalizacji marihuany.

Przypomnijmy, że zmiany w ustawach o substancjach uzależniających i narkotykach w Czechach weszły w życie 1 stycznia 2022 r.

Reforma dotyczy głównie marihuany medycznej. Według nowych przepisów, konopie indyjskie do celów medycznych mogą być uprawiane również przez osoby prywatne. Celem tej zmiany jest wzrost konkurencji i obniżka cen preparatów leczniczych na bazie konopi indyjskich. Od 2020 roku 90% takich leków pokrywają ubezpieczyciele zdrowotni.

W nowelizacji ustawy pojawił się także zapis dotyczący wzrostu legalnej ilości THC w konopiach do 1%, czyli praktycznie trzy razy więcej zanim wprowadzono modyfikacje prawne. 

Koniecznie zajrzyjcie do naszej relacji z imprezy w ubiegłym roku: Odwiedziliśmy największe targi konopne świata - #Cannafest w Pradze.

Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem w tegorocznym CannaFest, zapraszamy na stronę cannafest.com

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł do końca.

Powstał on z myślą właśnie o Tobie, o ludziach, dla których ważna jest niezależna i rzetelna informacja i to, że dostęp do wszystkich treści tutaj publikowanych jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje, ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Tobie oraz innym naszym czytelnikom. Jeśli masz ochotę wesprzeć niezależne dziennikarstwo w Polsce, możesz to zrobić poprzez dobrowolną wpłatę. Wystarczy, że wybierzesz jedną z poniższych opcji. Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu erakonopi.pl
Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal.

Przeglądaj zasoby EraKonopi.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ